Reklama

Najnowszy ranking wykorzystania dotacji unijnych. Na którym miejscu Gostynin?

Opublikowano:
Autor:

Najnowszy ranking wykorzystania dotacji unijnych. Na którym miejscu Gostynin? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wspólnota" opracowała najnowsze rankingi polskich samorządów. Jednym z nich jest zestawienie dotyczące wykorzystania dotacji unijnych w latach 2014–2017. Jak na tym tle prezentują się samorządy z powiatu gostynińskiego?

"Wspólnota" opracowała najnowsze rankingi polskich samorządów. Jednym z nich jest zestawienie dotyczące wykorzystania dotacji unijnych w latach 2014–2017. Jak na tym tle prezentują się samorządy z powiatu gostynińskiego? 

Co ciekawe,w ciągu wspomnianych lat, aż 40 jednostek z całej polski nie wykorzystało ze środków unijnych nawet złotówki. Skupmy się jednak na dwóch kluczowych samorządach: Gminie Miasta Gostynina i Powiecie Gostynińskim. 

Choć nie brakuje słów krytyki wobec sposobów pozyskiwania środków unijnych przez gostyniński magistrat, okazuje się, że Gostynin wcale nie pozostaje w tyle. Gród Siemowita mieści się bowiem w środku stawki, zajmując 139. miejsce na 262. figurujące w rankingu miasta powiatowe. W latach 2014 - 2017 miasto wykorzystało 189,29 zł w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Prym w tym zestawieniu wiedzie Biłgoraj (województwo lubelskie), gdzie wydatki ze środków UE wynoszą aż 2335,09 zł per capita. Sąsiadujące z Gostyninem Kutno uplasowało się natomiast na 77. pozycji z wynikiem 330,94 zł/mieszkańca. 

Jak jest w przypadku powiatu gostynińskiego? Tutaj branych było pod uwagę 305 jednostek, zaś powiat gostyniński znalazł się na 188. miejscu, a w ostatnich latach udało się wykorzystać 32,09 zł per capita. Najlepiej w tym zestawieniu prezentuje się natomiast powiat przasnyski (województwo mazowieckie), gdzie na jednego mieszkańca przypadało średnio 1298,89 zł ze środków unijnych. 

Jeśli jesteście ciekawi, jakimi wynikami mogą pochwalić się inne gminy z powiatu gostynińskiego, zapraszamy do zapoznania się z pełnym rankingiem TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE