Reklama

Najważniejsze języki obce w 2017 roku

Opublikowano:
Autor:

Najważniejsze języki obce w 2017 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersalizm języka angielskiego wskazuje, iż to właśnie tego języka powinniśmy nauczyć się w pierwszej kolejności, bowiem to on najbardziej się nam przydaje w życiu. Jednak to nie jedyny język obcy, który warto jest poznać, zwłaszcza w czasach, kiedy wymaga się od nas znajomości co najmniej kilku języków jednocześnie i to na komunikatywnym poziomie. Na naukę języków nigdy nie jest za późno, za to początek roku kalendarzowego zwykle sprzyja motywacji i aktywizacji w tym zakresie. Coraz częstszym postanowieniem noworocznym jest opanowanie kolejnego języka lub też szlifowanie znajomości już nam znanego języka obcego, czy to na potrzeby życia prywatnego, czy też zawodowego.

Uniwersalizm języka angielskiego wskazuje, iż to właśnie tego języka powinniśmy nauczyć się w pierwszej kolejności, bowiem to on najbardziej się nam przydaje w życiu. Jednak to nie jedyny język obcy, który warto jest poznać, zwłaszcza w czasach, kiedy wymaga się od nas znajomości co najmniej kilku języków jednocześnie i to na komunikatywnym poziomie. Na naukę języków nigdy nie jest za późno, za to początek roku kalendarzowego zwykle sprzyja motywacji i aktywizacji w tym zakresie. Coraz częstszym postanowieniem noworocznym jest opanowanie kolejnego języka lub też szlifowanie znajomości już nam znanego języka obcego, czy to na potrzeby życia prywatnego, czy też zawodowego.

Wciąż, mimo upływu lat pierwsze miejsce wśród najważniejszych języków obcych, zajmuje język angielski. Bez jego znajomości ani rusz. Dla młodzieży i dzieci jest to naturalna umiejętność tożsama z nauką czytania, pisania, czy liczenia, a to głównie za sprawą obowiązkowej nauki języka angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a często i wcześniej. Dla osób starszych angielski bywa nowością, jednak warto jest się przełamać i podjąć naukę angielskiego nawet w starszym wieku. Angielski wymagany jest zarówno przez pracodawców, jak i towarzystwo znajomych, podróże i mobilność. Znając angielski mamy otwarty dostęp do nauki, wiedzy z każdej dziedziny na bieżąco. Uczyć się języka angielskiego możemy zarówno sami we własnym zakresie, jak i z pomocą lektora, grupowo, na kursach online i stacjonarnie. Nauka języka nie kosztuje już tak wiele, jak jeszcze kilka lat temu. Wiele aplikacji mobilnych, kursów i pomocy dydaktycznych jest dostępna całkiem za darmo tym samym kosztuje nas zaledwie poświęcony czas na naukę i własny trud, wysiłek włożony w naukę i jej organizację.

Drugim z najważniejszych języków obcych w kontekście położenia Polski na mapie Europy jest język niemiecki. Jest on popularny z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo Polski i Niemiec, jak i zacieśnione więzy współpracy gospodarczej. Popularne wyjazdy za pracą do Niemiec dodatkowo potęgują konieczność znania niemieckiego. Co więcej praca w firmach polsko-niemieckich jak i w firmach o szerzącej się ekspansji na rynku niemieckim także wymaga znajomości niemieckiego. To ważny język nie tylko w Europie, ale i na świecie. Całe mnóstwo publikacji naukowych pojawia się właśnie w  języku niemieckim. Chcąc wyjechać na studia, do szkoły w Niemczech winniśmy władać niemieckim, co najmniej w stopniu komunikatywnym. Język niemiecki ma także spore znaczenie w turystyce. Niemcy od lat intensywnie podróżują po świecie, co za tym idzie w języku niemieckim stosunkowo łatwo jest porozumieć się w każdym kraju i rejonie turystycznym na świecie. To doskonała alternatywa dla języka angielskiego.

Ze względów biznesowych na znaczeniu przybiera z roku na rok język chiński!

Znajomość języka chińskiego na chwilę obecną zapewnia nam doskonałe zarobki i możliwość wyboru pracodawcy, co jest atrakcyjną korzyścią i zachęca do nauki. Ekspansja rynku światowego przez Chiny wymaga kontroli, negocjacji i współpracy, co tyczy się również podmiotów z polskiego rynku. Bezpiecznie jest znać chiński, podobnie jak arabski. Z drugiej strony znajomość chińskiego nas wyróżnia, jak również potwierdza nasze bycie trendy, chęć do rozwoju i podążania za trendami. Z uwagi na fakt, iż nauka chińskiego wcale do łatwych nie należy, jego znajomość sprawia, iż uchodzimy za osoby zdolne.

Spadek zainteresowania językiem francuskim (chcesz podszkolić francuski? nauka francuskiego online z Preply.com będzie szybkim rozwiązaniem), hiszpańskim ma szansę w 2017 roku się pogłębić, bowiem języki te przestały być atrakcyjne i biznesowo i turystycznie. Przyćmił ich trend asekuracyjny związany z napływem imigrantów arabskich i boom na naukę języka arabskiego, co raczej jest przelotnym zauroczeniem. Nieco silniejszym trendem jest za to powrót do nauki języka rosyjskiego. Odrzucenie rosyjskiego to spory błąd z uwagi na potęgę Rosji, jej liczebność mieszkańców, jak również aspekt biznesowy i położenia Polski względem Rosji. O ile pozostali sąsiedzi Polski jak Czechy, Słowacja, Litwa są niewielkimi państwa i co za tym idzie mało znaczącymi partnerami gospodarczymi i politycznymi, to Rosja jest krajem, wymagającym uwagi. Stąd też rosnące i odradzające się powoli nieregularnymi skokami popularności zainteresowanie językiem rosyjskim. Dotyczy to przede wszystkim miejscowości i rejonów wschodniej Polski, również graniczących z Białorusią, Ukrainą, gdzie łatwiej jest się porozumieć w języku rosyjskim, niżeli angielskim.

Co przyniesie rok 2017 czas pokaże, niemniej już dziś można zauważyć, iż zainteresowanie pewnymi językami rośnie. Szkoły językowe to zaledwie wycinek branży edukacyjnej, bowiem coraz częściej Polacy uczą się na własną rękę, korzystając z rozmaitych narzędzi nauczania online. Analizując ilościowo użytkowników z Polski szkolących się w zakresie języka arabskiego online można zauważyć znaczny wzrost uczniów, również na poziomie ponadpodstawowym. Podobnie jest z mniej popularnymi językami w nauce, jak chociażby języki skandynawskie, czy języki Dalekiego Wschodu. Polacy brylują wśród Europejczyków, jeśli chodzi o edukację językową. Chętnie się uczymy języków i jesteśmy w tej kwestii niezmiernie zmotywowani, zorganizowani, odnosząc wiele sukcesów popartych sukcesami zawodowymi na arenie międzynarodowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE