Reklama

Narkobiznes pod Gąbinem: wieźli autem ponad kg amfetaminy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Narkobiznes pod Gąbinem: wieźli autem ponad kg amfetaminy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Amfetamina o wartości ok. 50 tys. zł nie trafi na rynek. Policjanci przechwycili przewożone autem narkotyki i zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się tym przestępczym procederem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Amfetamina o wartości ok. 50 tys. zł nie trafi na rynek. Policjanci przechwycili przewożone autem narkotyki i zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się tym przestępczym procederem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, realizując informacje uzyskane w wyniku pracy operacyjnej, zatrzymali w Dobrzykowie, w powiecie płockim  dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami.  Zatrzymani to mężczyźni w wieku 34 i 27 lat, mieszkający w Płocku, którzy wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe.

Przestępcy poruszali się dwoma samochodami, starszy mężczyzna pilotował młodszego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie, którzy użyli psa do poszukiwań narkotyków, przeszukali pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni. W samochodzie młodszego pies zareagował na papierową torebkę, leżącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu okazało się, że w torebce znajduje się biały proszek. Tester użyty do badania tej substancji wykazał wynik w kierunku amfetaminy.  W związku z powyższym mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zabezpieczone zostały również narkotyki, których waga po sprawdzeniu wyniosła ponad 1 kg. Wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 50 tysięcy złotych.

- Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora pod zarzutem handlu środkami odurzającymi. Prokurator po zapoznaniu się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące - informuje Krzysztof Piasek, oficer prasowy KMP Płock.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE