Reklama

Narzędzia do naprawy samochodu

Opublikowano:
Autor:

Narzędzia do naprawy samochodu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czy jesteś początkującym mechanikiem samochodowym lub jedynie właścicielem samochodu, który lubi samodzielnie go naprawiać? Poza określonymi umiejętnościami
będziesz potrzebować porządnego zestawu narzędzi. Niezależnie od marki, modelu i roku
produkcji Twojego samochodu dostępne są tradycyjne i niezastąpione narzędzia, które
możesz znaleźć w sklepach internetowych. Istnienie zbyt dużo różnorodnych rodzajów i
marek narzędzi warsztatowych, dlatego zazwyczaj będziesz potrzebować:


1. Zestawu kluczy nasadowych i nasadek. Dane zestawy zapakowane są dość często w wygodne i wytrzymałe walizki, a także obejmują klucze imbusowe, śrubokręty, grzechotki, przedłużki i inne narzędzia.


2. Szczypiec. Dane narzędzia ręczne o różnorodnym typie i rozmiarze są niezbędne do pracy z instalacją elektryczną samochodu, a także elektroniką pokładową. Dostępne są także szczypce do izolacji i szczypce tnące.


3. Klucza dynamometrycznego. Dane narzędzie jest niezbędne do zapewnienia odpowiedniego momentu dokręcenia w trakcie dokręcania śrub, nakrętek oraz świec zapłonowych. Mocowanie dokręcone z nieodpowiednim momentem dokręcenia może ulec uszkodzeniu, zakleszczeniu lub nawet wygięciu.


4. Kluczy. Żaden mechanik samochodowy nie jest w stanie poradzić sobie bez tych przydatnych narzędzi ręcznych. Zazwyczaj będziesz potrzebować całego zestawu kluczy o różnorodnych rozmiarach. Zazwyczaj jednej koniec klucza posiada oczko, a drugi jest płaski.


5. Śrubokrętów. Z pewnością będziesz potrzebować śrubokrętów krzyżakowych i płaskich, a także śrubokrętu z długą przedłużką do pracy w miejscach trudnodostępnych.


6. Młotków. Młotek bezodrzutowy jest stosowany do luzowania zakleszczonych śrub.
Przydatny może okazać się także młotek gumowy. Tego rodzaju młotki pokryte są miękkim materiałem zapobiegającym uszkodzeniu metalowych powierzchni. Przy naprawie samochodu przydatny może okazać się także niewielki młotek z metalowym
obuchem.


7. Źródła światła. Najczęściej niezbędna będzie latarka ręczna oraz stacjonarne źródło światła. Nowoczesne źródła światła posiadają zamiast żarówek diody LED – emitują one jaśniejsze światło oraz posiadają dłuższą żywotność.


8. Multimetru. Te wielofunkcyjne narzędzia są niezbędne do pracy z instalacją elektryczną samochodu, dokonaniem diagnostyki obwodu elektrycznego, pomiarem napięcia i prądu. Niektóre z nich posiadają nawet funkcję miejscowego pomiaru temperatury, która pomaga w znalezieniu przegrzanych elementów.


9. Wkrętaka udarowego. Dane narzędzia mogą pomóc w szybkim odkręceniu i montażu nakrętek i śrub do kół. Mogą być one akumulatorowe lub pneumatyczne.


10. Różnorodnych środków czyszczących i smarów. W zależności od serwisowanej części/podzespołu, dane produkty dostępne są w formie past, sprayów i płynów. Wszystkie wyżej wymienione elementy i wiele innych narzędzi i akcesoriów do serwisowania i naprawy samochodu możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Narzędzia do samochodu w doskonałej jakości i po niskich cenach można kupić na Autodoc.pl.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3O68ZIp6-xg[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE