Reklama

Nauczyciel gostynińskiej Trójki doceniony w konkursie na Lekcje o Mazowszu

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciel gostynińskiej Trójki doceniony w konkursie na Lekcje o Mazowszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do drugiej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” zgłoszonych zostało 66 scenariuszy. Jeden z nich nadesłany został przez Mateusza Lewandowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Do drugiej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” zgłoszonych zostało 66 scenariuszy. Jeden z nich nadesłany został przez Mateusza Lewandowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu był „Rok dla Niepodległej”. Jurorzy podkreślają, że poziom nadesłanych scenariuszy był bardzo wysoki, a wiele prac zawierało niekonwencjonalne rozwiązania. Ostatecznie nagrody i wyróżnienia przypadły autorom 14 scenariuszy w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-14 lat oraz 15-18 lat. Autorzy najlepszych scenariuszy otrzymają nagrody finansowe. 
Nagrodzone i wyróżnione scenariusze zostaną opublikowane w wydanej przez samorząd województwa mazowieckiego publikacji, która trafi do wszystkich mazowieckich placówek oświatowych. Komisja konkursowa postanowiła, że ze względu na ciekawe rozwiązania metodyczne, innowacyjne pomysły związane z realizacją tematu przewodniego oraz uniwersalność treści w publikacji znajdzie się jeszcze kilka scenariuszy. Wśród nich znalazł się scenariusz „Droga do wolności – topografia historyczna miejsc pamięci” przygotowany w w kategorii 10-14 lat przez  Mateusza Lewandowskiego, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie.

– Duże zainteresowanie drugą edycją konkursu pokazało, że lekcje o Mazowszu cieszą się popularnością, uczniowie chcą się uczyć o naszym regionie, a nauczyciele ciągle poszukują tematów i inspiracji do rozmów z nimi. Gratuluję wszystkim laureatom i wszystkim, którzy zdecydowali się pokazać swoje pomysły – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE