Reklama

Nauczyciele i rodzice zapoznani z policyjną walizką narkotykową

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele i rodzice zapoznani z policyjną walizką narkotykową  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Szkole Podstawowej w Emilianowie gostynińscy policjanci przeprowadzili spotkanie z nauczycielami i rodzicami w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga". Wizyta funkcjonariuszy przy wykorzystaniu narkotykowej walizki edukacyjnej miała charakter profilaktyczny, której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na zagrożenia jakim poddawane mogą być dzieci. 

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Emilianowie gostynińscy policjanci przeprowadzili spotkanie z nauczycielami i rodzicami w ramach kampanii ?Narkotyki, dopalacze ? nie tędy droga". Wizyta funkcjonariuszy przy wykorzystaniu narkotykowej walizki edukacyjnej miała charakter profilaktyczny, której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na zagrożenia jakim poddawane mogą być dzieci. 

Policyjna walizka narkotykowa zawiera atrapy najbardziej znanych narkotyków i dopalaczy. Są tam urządzenia i przedmioty służące przechowywaniu, a także używaniu środków odurzających. Mundurowi wskazywali na jakie zachowania należy zwrócić uwagę i starali się wyostrzyć czujność pedagogów oraz rodziców informując, że atrapa baterii może być schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłka - młynkiem do marihuany. 
Policjanci radzili również, jak postąpić w przypadku podejrzenia, że uczeń jest pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo zebrani dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, produkcją czy handlem środkami narkotycznymi. Kolejne spotkania w szkołach są już zaplanowane. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE