Reklama

Naukowa podróż gimnazjalistów. Zwiedzili Uniwersytet w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Naukowa podróż gimnazjalistów. Zwiedzili Uniwersytet w Warszawie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już kolejna naukowa podróż uczniów z Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Tym razem młodzież wybrała się do Warszawy, gdzie zwiedziła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina.

To już kolejna naukowa podróż uczniów z Gimnazjum nr 2 w Gostyninie. Tym razem młodzież wybrała się do Warszawy, gdzie zwiedziła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina.

Podczas zwiedzania Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w próbie do egzaminu w sali koncertowej. Uczniowie poznali również najsłynniejszych absolwentów Uniwersytetu i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Młodzież odwiedziła także bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Zdaniem gostynińskich uczniów, wycieczka natchnęła ich do wytężonej nauki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej, by w przyszłości mogli znaleźć się na wymarzonych uczelniach.

Oprócz wyprawy do Uniwersytetu Muzycznego uczniowie zwiedzili również Łazienki Królewskie w zimowej scenerii oraz wnętrza klasycystycznego Pałacu na Wyspie. Podczas zwiedzania królewskich komnat wszyscy mogli wysłuchać ciekawych opowieści w asyście audioprzewodnika. Młodzież dodatkowo udała się do Centrum Nauki Kopernika, gdzie spędziła dwie godziny badając najróżniejsze mechanizmy wykorzystujące zjawiska fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne oraz informatyczne i mechatroniczne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE