Reklama

Nawałnica siała spustoszenie: prawie 80 interwencji strażaków

Opublikowano:
Autor:

Nawałnica siała spustoszenie: prawie 80 interwencji strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żywioł, który wczorajszego popołudnia przeszedł przez Polskę, nie oszczędził również powiatu gostynińskiego. Powalone drzewa, pozrywane dachy i linie energetyczne, uszkodzone auta i budynki - bilans zdarzeń jest porażający. Jak na razie odnotowano 78 interwencji, w których udział brało łącznie 66 strażaków. A to jeszcze nie koniec skutków nawałnicy.

Żywioł, który wczorajszego popołudnia przeszedł przez Polskę, nie oszczędził również powiatu gostynińskiego. Powalone drzewa, pozrywane dachy i linie energetyczne, uszkodzone auta i budynki - bilans zdarzeń jest porażający. Jak na razie odnotowano 78 interwencji, w których udział brało łącznie 66 strażaków. A to jeszcze nie koniec skutków nawałnicy.

Najczęściej, bo aż 60-krotnie strażacy interweniowali w związku z powalonymi drzewami. Najbardziej w wyniku nawałnicy ucierpiało miasto. Do powalonych drzew strażacy wyjeżdżali tu 22 razy; w 2 przypadkach doszło do przewrócenia się konaru na auta (łącznie uszkodzone zostały 3 pojazdy). 5 zdarzeń dotyczyło zerwanych linii energetycznych, jedno uszkodzenia dachu, zaś w jednym przypadku doszło do... przemieszczenia garażu.

W gminie Gostynin odnotowano 31 zdarzeń (29 powalonych drzew i 2 uszkodzone konstrukcje dachu).

W gminie Pacyna, poza powalonym drzewem, miejsce miał pożar trawy na obszarze 3-4 arów, spowodowany zerwaniem linii energetycznej.

W gminie Sanniki odnotowano natomiast 3 połamane drzewa, zaś w gminie Szczawin Kościelny 4 uszkodzone dachy oraz 5 powalonych konarów. 

Taki bilans figurował w strażackich statystykach do godz. 11:00, a skutki nawałnicy wciąż są usuwane. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE