Reklama

Nawet najdroższy i najlepszy fotelik 15-36 kg może NIE pasować do dziecka! Sprawdź dlaczego

Opublikowano:
Autor:

Nawet najdroższy i najlepszy fotelik 15-36 kg może NIE pasować do dziecka! Sprawdź dlaczego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybór fotelika z grupy 15-36 kilogramów może wydawać się prostą decyzją. Zwłaszcza w porównaniu z wyborem pierwszego fotelika dla noworodka czy kolejnego dla malucha. W końcu dziecko jest już dość duże. Nie jest już delikatnym niemowlęciem ani brzdącem, zmieniły się proporcje jego ciała, kości stały mocniejsze. Z pewnością ciało jest mniej narażone na urazy... Tak myśli wielu rodziców.

Myślenie takie może okazać się złudne, bo przez to nie zwraca się uwagi na odpowiednie dopasowanie fotelika do dziecka i samochodu. Przez takie złudne przeświadczenie rodzice przez zakupem fotelika mniej dokładnie przeglądają informacje o konkretnych modelach i w rezultacie często kierują się głównie popularnymi testami. One jednak nie gwarantują, że fotelik będzie odpowiedni dla ich dziecka.

 

Nawet jeżeli zdecydujemy się na najdroższy, najlepszy w niezależnych testach fotelik, może okazać się że w tym rzekomo najbezpieczniejszym na świecie foteliku, dziecko nie będzie bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ pas, który powinien iść płasko po powierzchni ud, wchodzi dziecku na podbrzusze. W dobrze dopasowanym foteliku biodrowy pas bezpieczeństwa idealnie omija brzuch i idzie po udach, a pas barkowy biegnie z dala od skraju ramienia i przebiega idealnie przez środek mostka. Oba pasy przechodzą pod podłokietnikami i żaden się z nich się nie wymyka. Dodatkowo, głowa jest idealnie chroniona.

 

Czterolatek wciąż potrzebuje wzmożonej ochrony w aucie. Jego głowa nadal stanowi bardzo dużą część masy jego ciała, ma inne proporcje i jest delikatniejsza niż u osoby dorosłej. Przez to staje się bardziej narażona na urazy.

 

Dzieci w wieku 4-12 lat wciąż się rozwijają i w razie kolizji narażone są nie tylko na uszkodzenia czaszki. Grożą im także poważniejsze obrażenia wewnętrzne. Wielu rodziców nie wie, że pociechy w tym wieku powinny mieć odpowiednio ustawiony pas bezpieczeństwa. Dzieci wciąż mają nierozwiniętą miednicę i w odróżnieniu od dorosłych ich kości biodrowa, łonowa i kulszowa są niezrośnięte. Miednica młodego człowieka nie posiada także odpowiednio wykształconych kolców biodrowych, które zapobiegałyby przesuwaniu się pasa na brzuch i uciskowi organów wewnętrznych podczas wypadku.

 

Radzimy przyjechać do specjalistycznego sklepu stacjonarnego, by przed kupnem przymierzyć fotelik do dziecka oraz auta i w razie wyboru uzyskać pomoc w montażu.

 

Taką ofertę znajdziecie Państwo w hurtowni Bambi w Płocku. W dniach 29-31 marca, oprócz specjalnej oferty rabatowej, na markę KIDDY, każdy fotelik premiowany będzie gratisem od eksperta.

 

 

Czekamy na Was!

Bambi

Piłsudskiego 35

09-407 Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE