Reklama

"Nie damy zatruć naszych rodzin!". Bomba tyka, a w jej cieniu polityka

Opublikowano:
Autor:

"Nie damy zatruć naszych rodzin!". Bomba tyka, a w jej cieniu polityka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat toksycznych odpadów składowanych przy ul. Ziejkowej nie schodzi z tapetu. Burmistrz podjął decyzję o zabezpieczeniu w budżecie miejskim 1,5 mln zł na utylizację chemikaliów, co wywołało falę krytyki ze strony opozycji. IdG nie zgadza się bowiem, by to miasto ponosiło koszty usunięcia toksyn. Z drugiej strony, mieszkańcy domagają się niezwłocznego podjęcia działań, czego przejawem jest pikieta pod posesją przy ul. Ziejkowej, którą zaplanowano na 23 czerwca.

Temat toksycznych odpadów składowanych przy ul. Ziejkowej nie schodzi z tapetu. Burmistrz podjął decyzję o zabezpieczeniu w budżecie miejskim 1,5 mln zł na utylizację chemikaliów, co wywołało falę krytyki ze strony opozycji. IdG nie zgadza się bowiem, by to miasto ponosiło koszty usunięcia toksyn. Z drugiej strony, mieszkańcy domagają się niezwłocznego podjęcia działań, czego przejawem jest pikieta pod posesją przy ul. Ziejkowej, którą zaplanowano na 23 czerwca. 

Burmistrz przygotował i przedstawił radnym projekt uchwały zmieniającej budżet miasta na ten rok. Paweł Kalinowski przewiduje zabezpieczenie 1,54 mln zł na usunięcie odpadów z posesji ul. Ziejkowej, co odbyć miałoby się kosztem innych inwestycji miejskich. Na odzew Inicjatywy dla Gostynina nie trzeba było długo czekać. 

- Nie zgadzam się, aby zabierać nasze miejskie pieniądze zaplanowane na inwestycje (1,5 mln zł) i zapłacić nimi za utylizację odpadów z działki na ul. Ziejkowej. Burmistrz powinien szukać innych możliwości sfinansowania, a nie zabierać nam mieszkańcom. To nie są nasze śmieci - peroruje na portalach społecznościowych Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

 Tymczasem mieszkańcy żądają jak najszybszego pozbycia się tykającej bomby. 23 czerwca w godzinach 18:00 - 20:00 odbyć ma się pikieta w tej sprawie. 

- Zapraszamy mieszkańców Gostynina na Pikietę związaną z ze składowanymi Chemikaliami które zagrażają życiu naszych rodzin ! Spotykamy się pod Urzędem Miasta ul.Rynek 26 o godzinie 18 i ruszamy na ul .Ziejkową tam gdzie składowisko ma miejsce na posesji Krzysztofa.P ! Zapraszamy Media .Nie bądź Obojętny twoja rodzina też może ucierpieć !  - pisze organizator akcji, Dariusz Szymański. 

A jak do sprawy odnosi się burmistrz? O tym mówi w krótkim wywiadzie.

 

 

Czy polityczne przepychanki zwyciężą ze zdrowym rozsądkiem?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE