Reklama

"Nie" dla rewitalizacji Gostynina. Urząd Marszałkowski dał czerwone światło

Opublikowano:
Autor:

"Nie" dla rewitalizacji Gostynina. Urząd Marszałkowski dał czerwone światło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet kilkumilionowe dotacje na rewitalizację miasta przeszły Gostyninowi koło nosa. Program przygotowany przez urzędników miejskich nie zyskał bowiem aprobaty ekspertów powołanych przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Szansę na uzyskanie dotacji nie zostały jeszcze pogrzebane, lecz, aby nie utknęły w sferze marzeń, program rewitalizacyjny czekają gruntowne poprawki.

Nawet kilkumilionowe dotacje na rewitalizację miasta przeszły Gostyninowi koło nosa. Program przygotowany przez urzędników miejskich nie zyskał bowiem aprobaty ekspertów powołanych przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Szansę na uzyskanie dotacji nie zostały jeszcze pogrzebane, lecz, aby nie utknęły w sferze marzeń, program rewitalizacyjny czekają gruntowne poprawki.

O to, "co z Programem Rewitalizacji Gminy Miasta Gostynina?" pytała w ostatnim czasie Mariola Józwiak-Weclewska. Liderka Gostynińskiego Centrum Rozwoju przytacza słowa przedstawicieli Urzędu Miasta, którzy podczas listopadowych konsultacji Programu Rewitalizacji zapewniali, że w ramach rewitalizacji zaplanowano przeprowadzenie szeregu działań, które nadadzą miastu nowego blasku.

- Minęło 5 miesięcy. Niektórzy wnioskodawcy złożyli wnioski o dotacje, inni chcą w najbliższych dniach złożyć projekty w ramach Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych RPO WM. Termin mija 28 kwietnia. Tymczasem nie ma konkretnej odpowiedzi z UM na kierowane przeze mnie od kilku tygodni pytania, kiedy Program Rewitalizacji zostanie wpisany do wykazu prowadzonego przez Urząd Marszałkowski - apeluje M. Józwiak-Węclewska.

W odpowiedzi burmistrz przekonuje, że Urząd nie bagatelizuje sprawy i wyjaśnia, że program został poddany procedurze zmierzającej do uzyskania wpisu w wykazie Gminnych Programów Rewitalizacji Województwa Mazowieckiego, lecz... niestety, ocena programu dokonana przez ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego była negatywna.

- Zaproponowany przez Gostynin program działań rewitalizacyjnych oraz wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, nie spotkał się z pozytywną oceną ekspertów z Warszawy. W uzasadnieniu do oceny wskazali tym samym na konieczność kompleksowego przemodelowania założeń do rewitalizacji planowanej do realizacji w Gostyninie, tak aby docelowo możliwym było uzyskanie wpisu w wykazie oraz ubieganie się Miasta o dofinansowanie zewnętrzne do działań rewitalizacyjnych - pisze w swoim oświadczeniu burmistrz.

Czy miasto zdoła sprostać wymaganiom Urzędu Marszałkowskiego? Do tematu wrócimy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE