Reklama

Nie każdy pamiętał, by zdjąć nogę z gazu

Opublikowano:
Autor:

Nie każdy pamiętał, by zdjąć nogę z gazu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piętnastu kierowców zostało ukaranych za przekroczenie prędkości podczas kolejnej akcji „Noga z gazu” przeprowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Gostyninie. Czterej kierowcy dopuścili się tego wykroczenia na przejściu dla pieszych.

Piętnastu kierowców zostało ukaranych za przekroczenie prędkości podczas kolejnej akcji „Noga z gazu” przeprowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Gostyninie. Czterej kierowcy dopuścili się tego wykroczenia na przejściu dla pieszych.

Nadmierna prędkość to od lat jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, z których wiele kończy się tragicznie. Jednym ze sposobów walki z drogowymi piratami są prowadzone cyklicznie działania „Noga z gazu”. W czwartek 5 kwietnia gostynińscy mundurowi dokonali łącznie 92 pomiarów prędkości, zatrzymując 15 kierowców, którzy jechali zbyt szybko. Cztery osoby przekroczyły dozwoloną prędkość na przejściach dla pieszych, stwarzając tym samym bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni) – apeluje Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP Gostynin. – Nasze działania nie służą uprzykrzaniu życia kierowcom. Ich celem jest poskromienie jeżdżących bez wyobraźni piratów drogowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE