Reklama

Nie każdy pamiętał, by zdjąć nogę z gazu

Opublikowano:
Autor:

Nie każdy pamiętał, by zdjąć nogę z gazu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Noga z gazu” organizowanej na całym Mazowszu. Zatrzymanych zostało siedmiu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Noga z gazu” organizowanej na całym Mazowszu. Zatrzymanych zostało siedmiu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.


Podczas działań, które odbywały się w czwartek 29 marca, szczególną uwagę mundurowi zwracali na miejsca w pobliżu znaków „Początek obszaru zabudowanego” oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych (i na samych przejściach).
Funkcjonariusze KPP Gostynin ujawnili siedem przypadków przekroczenia prędkości w bezpośrednim sąsiedztwie znaków oznaczających początek terenu zabudowanego. Trzech kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi. W trzech przypadkach mundurowi ograniczyli się do pouczenia, a w jednym skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gostyninie.


– Kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do przepisów lub warunków ruchu jest przyczyną większości zdarzeń drogowych – mówi Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy gostynińskiej policji. – Dlatego apelujemy „Kierowco noga z gazu” wszędzie tam, gdzie to konieczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE