Reklama

"Nie ma lipy!" Włodarze posadzili pół tysiąca sadzonek cisa

Opublikowano:
Autor:

"Nie ma lipy!" Włodarze posadzili pół tysiąca sadzonek cisa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na co dzień podpisują umowy zasiadając przy bukowych, tudzież dębowych biurkach, tym razem zakasali rękawy i chwycili w dłoń łopaty, by ratować las. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, burmistrz, wójt i wicestarosta wraz z sołtysem, nadleśniczym i mieszkańcami posadzili 500 sztuk sadzonek cisa.

Na co dzień podpisują umowy zasiadając przy bukowych, tudzież dębowych biurkach, tym razem zakasali rękawy i chwycili w dłoń łopaty, by ratować las. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, burmistrz, wójt i wicestarosta wraz z m.in nadleśniczym i mieszkańcami Helenowa posadzili 500 sztuk sadzonek cisa. 

W sobotnie popołudnie, w Helenowie, poza wspomnianymi personami, pojawili się również: :reprezentant Politechniki Warszawskiej prof. Tomasz Wiśniewski – szef Instytutu Techniki Cieplnej, Andrzej Reder z małżonką, Bogumiła Liziniewicz, a także mieszkańcy wsi Helenów wraz z sołtysem Antonim Żebrowskim oraz liczna grupa pracowników Nadleśnictwa Gostynin na czele z nadleśniczym Jackiem Liziniewiczem.

Cis w skali całej Polski jest gatunkiem prawie na wymarciu. Niedaleko Bydgoszczy przetrwał drzewostan cisowy w ilości ok. 1000 szt. Z tych cisów zebrano nasiona i wyhodowano sadzonki, które przywieziono do posadzenia. Cis jest gatunkiem długowiecznym. W Polsce najstarszy rośnie w Henrykowie i liczy ponad 1000 lat.

Nadleśniczy nadmienił też, że na terenie posadzonego lasu cisowego w pobliżu ścieżki rowerowej w połowie maja położony zostanie kamień z tablicą upamiętniającą nadleśniczego Stanisława Wojnowskiego i wszystkie pokolenia leśników gostynińskich.

Po części oficjalnej, wszyscy obecni z ochotą przystąpili do sadzenia lasu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE