Reklama

Reklama

Nie taki diabeł straszny, czyli: reforma dała nowe miejsca pracy w Gostyninie

Opublikowano: śr, 27 wrz 2017 09:25
Autor:

Nie taki diabeł straszny, czyli: reforma dała nowe miejsca pracy w Gostyninie    - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprowadzona przez Rząd reforma oświaty i związane z nią transformacje gostynińskich placówek zasiały niepokój w lokalnym środowisku nauczycielskim. Czas pokazał jednak, że jak na razie nie ma powodów do obaw. Podczas, gdy wróżono masowe redukcje etatów, ostatnie statystyki wskazują bowiem, że po przekształceniach znalazły się nowe miejsca pracy. W tym roku szkolnym w Gostyninie zatrudnionych jest łącznie 167 nauczycieli, czyli więcej niż w roku ubiegłym.

Reklama

Wprowadzona przez Rząd reforma oświaty i związane z nią transformacje gostynińskich placówek zasiały niepokój w lokalnym środowisku nauczycielskim. Czas pokazał jednak, że jak na razie nie ma powodów do obaw. Podczas, gdy wróżono masowe redukcje etatów, ostatnie statystyki wskazują bowiem, że po przekształceniach znalazły się nowe miejsca pracy. W tym roku szkolnym w Gostyninie zatrudnionych jest łącznie 167 nauczycieli, czyli więcej niż w roku ubiegłym.

W roku szkolnym 2016/2017 w Gostyninie zatrudnienie znalazło ogółem 160 nauczycieli, w tym: 5 stażystów, 12 nauczycieli kontraktowych, 19 mianowanych, 123 dyplomowanych oraz 1 bez stopnia awansu. W obecnym roku szkolnym liczby te przedstawiają się następująco: 4, 15, 16, 131, 1. Zmiany zaszły również w dziale administracji i obsługi:

2016/2017: administracja: 8, kuchnia: 13, obsługa: 40, asystent nauczyciela: 3

Świetlica: 7,73 etatu, biblioteka: 3 etaty, pedagog: 3 etaty, logopeda: 1,5 etatu.

2017/18: administracja: 8, kuchnia: 14, obsługa: 38, asystent nauczyciela: 2

Świetlica: 8,88 etatu, biblioteka: 4 etaty, pedagog: 3 etaty, logopeda: 2 etaty.

Pamiętać należy, że reforma kosztowała Gostynin łącznie 215 tys. zł oraz zawirowania w związku z przekształceniami gimnazjów w szkoły podstawowe oraz przydziałem obwodów szkolnych. Niemniej, wydaje się, że zmiany w oświacie nie dotknęły gostynińskich nauczycieli. Czy taki stan rzeczy utrzyma się na stałe?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.