Reklama

Niebezpieczne zdarzenia z udziałem rowerzystów. Policjanci apelują o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczne zdarzenia z udziałem rowerzystów. Policjanci apelują o ostrożność  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność.

W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność. 

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (14.10.) około godz. 19:00 w miejscowości Rakowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący osobowym Renault w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystek, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył bocznym lusterkiem w rowerzystkę, a następnie odjechał. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona 62-letnia żychlinianka. W niedługim czasie od zdarzenia młody kierowca wrócił na miejsce, gdzie swoje oddalenie tłumaczył doznanym szokiem – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego wypadku badane będą przez gostynińskich mundurowych. 

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego ranka na ul. 18-go stycznia w Gostyninie. W tym przypadku 34-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniej rowerzystce. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a potrącona kierująca jednośladem nie odniosła żadnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gostynińscy policjanci apelują, aby na drodze zachować ostrożność i rozwagę - informuje podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP w Gostyninie.


Źródło: KPP w Gostyninie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE