Reklama

Nielegalne podwyżki taryf za wodę i ścieki w 2016 roku? Burmistrz wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Nielegalne podwyżki taryf za wodę i ścieki w 2016 roku? Burmistrz wyjaśnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie niepokój wśród mieszkańców wywołały stawki opłat za wodę i ścieki, które miały wejść w życie jeszcze w ubiegłym roku. Mieszkańcy byli zdania, że stawki opłat za wodę i ścieki, które należało uiszczać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego były zbyt wysokie i niezgodne z prawem. Całą sytuację wyjaśnia burmistrz Paweł Kalinowski.

W ostatnim czasie niepokój wśród mieszkańców wywołały stawki opłat za wodę i ścieki, które miały wejść w życie jeszcze w ubiegłym roku. Mieszkańcy byli zdania, że stawki opłat za wodę i ścieki, które należało uiszczać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego były zbyt wysokie i niezgodne z prawem. Całą sytuację wyjaśnia burmistrz Paweł Kalinowski.

Niepokój wśród wszystkich mieszkańców Gostynina w 2016 roku budziły stawki opłat za wodę i ścieki, które należało uiszczać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Do włodarza Gostynina z różnych stron docierały głosy o ich nielegalności. Głos w tej sprawie zabrał sam burmistrz:
- Chcę Państwa zapewnić, że obowiązujące w ubiegłym roku taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków były wprowadzone zgodnie z prawem - przekonuje burmistrz Paweł Kalinowski.

Toczący się w tej sprawie spór pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Radą Miejską w Gostyninie został ostatecznie rozstrzygnięty przez Naczelny Sąd Administracyjny 6 grudnia ubiegłego roku, który uchylił wcześniejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i oddalił skargę Rady na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody. W tej sytuacji obowiązują pozostałe taryfy zweryfikowane przez burmistrza, które weszły w życie z dniem 21.01.2016r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE