Nieoczekiwana porażka, Mazur traci pozycję wicelidera

Opublikowano:

Nieoczekiwana porażka, Mazur traci pozycję wicelidera - Zdjęcie główne

WiadomościW 8 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z Unią Iłów 2:3, spadając tym samym w tabeli na 3 miejsce.

Pierwsza część meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy. Najpierw w 29 minucie piłkarz z Iłowa minął bramkarza Mazura, jednak ofiarnym wślizgiem przed stratą bramki uratował nas Patryk Matusiak. Niestety, tuż przed przerwą po strzale z dystansu Tomasza Grzywacza gospodarze objęli prowadzenie i zawodnicy Unii schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.  Po przerwie zespół Mazura nie dawał za wygraną i próbował zmienić wynik, co okazało się skuteczne w 59 minucie. Zaraz po wejściu na boisko, wyrównującą bramkę z rzutu rożnego zdobył Piotr Wachaczyk. Dość szczęśliwie 10 minut później po wyrzucie piłki z autu i natychmiastowym strzale z pierwszej piłki bramkę dla Mazura na 1:2 zdobył Bartłomiej Dębicki. Wydawało się, że Mazur dobije rywala, wyprowadzając coraz skuteczniejsze kontrataki, jednak w 77 minucie z boiska przez trenera został zmieniony napędzający grę ofensywną Jakub Kustra. Piłkarze z Gostynina bronili już tylko wyniku. Niestety, nie udało się osiągnąć pozytywnego rezultatu, a katem gostynińskiego zespołu został Tomasz Grzywacz, który najpierw w 88 minucie po strzale zza pola karnego po akcji lewą stroną wyrównał wynik meczu, a później w czwartej minucie doliczonego czasu gry w niemal w identyczny sposób dał zwycięstwo gospodarzom.

Podopieczni Jana Błaszczyka spadli w tabeli na 3 miejsce i zostali wyprzedzeni przez Kasztelan Sierpc. Kolejny mecz Mazur rozegra na własnym boisku z Unią Czermno, już w najbliższą sobotę o godzinie 14. Będzie to bardzo dobry sprawdzian przed pojedynkiem finałowym w Pucharze Polski, w którym Mazur również zagra przeciwko Unii Czermno.

Unia Iłów 3:2 Mazur Gostynin

Bramki: 45' 88' 90+4' Tomasz Grzywacz – 59' Piotr Wachaczyk, 68' Bartłomiej Dębicki

Unia: Mateusz Rafalski – Mariusz Kunikowski (65' Damian Wojciechowski), Mateusz Janicki, Łukasz Świątek, Tomasz Trafalski, Piotr Trafalski, Adam Zając, Kamil Wojciechowski, Mateusz Struzik Krystian Wiśniewski (86' Daniel Wasiński), Tomasz Grzywacz; trener: Tomasz Trafalski

Mazur: Bartosz Tomczak – Łukasz Kiełbasa, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski (59' Piotr Wachaczyk), Sebastian Surmak, Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Matecki, Jakub Kustra (77 Przemysław Kamiński), Rafał Wilamowski; trener: Jan Błaszczyk