Reklama

Nieszczęśliwy wypadek a prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Opublikowano:
Autor:

Nieszczęśliwy wypadek a prywatne ubezpieczenie zdrowotne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Zastanawiasz się, jak ubezpieczyciele podchodzą do nieszczęśliwych wypadków. Dowiedz się, czy masz szansę uzyskać pomoc medyczną w razie takiego nieprzewidzianego zdarzenia.

Planujesz wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Zastanawiasz się, jak ubezpieczyciele podchodzą do nieszczęśliwych wypadków. Dowiedz się, czy masz szansę uzyskać pomoc medyczną w razie takiego nieprzewidzianego zdarzenia.

Dodatkowe polisy medyczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Jak pokazuje niejedno prywatne ubezpieczenie zdrowotne w tym rankingu, dają one przede wszystkim dostęp do specjalistycznych konsultacji lekarskich w krótkim czasie. Warto jednak mieć świadomość, że zakres polisy może być znacznie szerszy – w zależności od wybranego pakietu.

Ubezpieczenie zdrowotne to tylko dostęp do lekarzy i badań?

Głównym założeniem prywatnej polisy medycznej jest zapewnienie szybkiego dostępu do lekarzy wielu specjalności oraz niezbędnych badań diagnostycznych.

Okazuje się jednak, że na tym świadczenia wcale się nie kończą. Doskonałym tego przykładem jest ubezpieczenie zdrowotne w Signal Iduna. Jest to towarzystwo ubezpieczeniowe, które przygotowało szereg pakietów dających dostęp do wielu świadczeń medycznych. Pacjenci mogą skorzystać nie tylko z bezpłatnych konsultacji lekarskich, ale również pakietu szpitalnego dającego dostęp do leczenia oraz pobytu w komfortowych placówkach o podwyższonym standardzie.

Pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku

Prywatne ubezpieczenie medyczne może zapewnić wsparcie nie tylko przy chorobach, ale również w razie nieszczęśliwych wypadków. W zależności od tego, jak rozbudowana jest polisa, pakiet może obejmować m.in.:

lekarskie zabiegi ambulatoryjne, np. ortopedyczne

assistance medyczny, np. szybką pomoc przy nieszczęśliwym wypadku

diagnostykę obrazową, np. po nieszczęśliwym wypadku

rehabilitację po wypadku.

Warto przy tym podkreślić, że taki zakres ochrony nie jest dostępny u wszystkich ubezpieczycieli. Dlatego tak ważne jest, aby porównać możliwe oferty.

Ubezpieczenie zdrowotne – jak je wybrać?

Wybór prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego wcale nie jest łatwy – szczególnie, jeśli zależy Ci na usługach dodatkowych. Chcąc mieć pewność, że podejmujesz słuszną decyzję, weź pod uwagę takie aspekty jak:

zakres ochrony – sprawdź, czy dostęp do lekarzy specjalistów i badań nie podlega limitom, czy możesz liczyć na świadczenie szpitalne lub leczenie szpitalne, pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku

dostępność placówek – im więcej przychodni zlokalizowanych jest np. w Twoim mieście, tym lepiej.

Cena powinna być ostatnim czynnikiem decydującym. Bardzo często koszt polisy idzie w parze z zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE