Reklama

Noga z gazu - w piątek drogówka skontroluje prędkość

Opublikowano:
Autor:

Noga z gazu - w piątek drogówka skontroluje prędkość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 16 marca od 8.00 do 17.00 mazowiecka policja prowadzić będzie akcję „Noga z gazu”. W działaniach tych wezmą udział również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

W piątek 16 marca od 8.00 do 17.00 mazowiecka policja prowadzić będzie akcję „Noga z gazu”. W działaniach tych wezmą udział również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. 

Od 1 stycznia do 11 marca na terenie Mazowsza doszło do 916 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 144 zostały ranne. Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego właśnie na terenie 18 jednostek policji wchodzących w skład garnizonu mazowieckiego przeprowadzona zostanie akcja „Noga z gazu”.
Policjanci chcą uświadomić kierowcom, jak poważnym zagrożeniem nie tylko dla nich, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego (w tym również dla tych niechronionych) może być przekraczanie prędkości lub niedostosowanie prędkości do warunkach panujących na drodze. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że uda im się zwiększyć ludzką wrażliwość, a jednocześnie zminimalizować społeczną akceptację dla niewłaściwych zachowań na drogach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE