Reklama

Nowa inwestycja i nowa stawka: w PEC-u szykują się zmiany

Opublikowano:
Autor:

Nowa inwestycja i nowa stawka: w PEC-u szykują się zmiany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szykuje sporą inwestycję. Spółka planuje zakup nowego kotła, który zmniejszyć ma zużycie energii, jednocześnie niewykluczone, że niebawem w górę pójdą opłaty za ogrzewanie.

Gostynińskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szykuje sporą inwestycję. Spółka planuje zakup nowego kotła, który zmniejszyć ma zużycie energii, jednocześnie niewykluczone, że niebawem w górę pójdą opłaty za ogrzewanie.

Na wczorajszej sesji prezes Szymon Nieć zdał relację z działań oraz sytuacji finansowej PEC-u. Szef spółki podkreślał, że w tym roku nie doszło do żadnych awarii, natomiast finanse wydają się ustabilizowane: dłużnicy są winni przedsiębiorstwu ok. 30 tys. zł.

Najwięcej uwagi Sz. Nieć poświęcił jednak inwestycji planowanej w spółce. Mowa o zakupie nowego kotła. Obecny posiadamoc zainstalowaną elektryczną rozmiarów 200kW, w przypadku nowego byłoby to 110kW. Niemniej prezes dodał, że niebawem zmianą ulec mają ceny opału uzależnione od energetycznego triumwiratu, giełdy: Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia. 

- Jeśli ceny, tak jak się przewiduje, pójdą w górę, jako prezes PEC-u również będę musiał złożyć wniosek do Urzędu Regulacji Energetycznej o zmianę stawki - poinformował Radę Miasta Szymon Nieć.

Czy i kiedy zmiany wejdą w życie? Do tematu wrócimy.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE