Reklama

Nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza przy szpitalu w Zalesiu

Opublikowano:
Autor:

Nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza przy szpitalu w Zalesiu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu zakończyła się budowa zalesiańskiej ścieżki edukacyjno–przyrodniczej. Nowy obiekt został oddany już do użytku i ma prawie kilometr długości.

W zeszłym tygodniu zakończyła się budowa zalesiańskiej ścieżki edukacyjno?przyrodniczej. Nowy obiekt został oddany już do użytku i ma prawie kilometr długości.

Zakończono budowę nowej ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie parkowym szpitala w Zalesiu. Na nowym obiekcie znajdują się nowe tablice i gry edukacyjne, ławki parkowe, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Długość ścieżki to około 0,7 km. Realizacja zadania umożliwi poznanie, nazywanie i opisywanie wybranych gatunków fauny i flory, kształtowanie przekonania o konieczności dbania o otaczające środowisko naturalne oraz  rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Nowa ścieżka wpłynie na poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody oraz odgrywa istotna rolę w procesie terapeutycznym poprzez uwrażliwienie na otaczające piękno przyrody, rozwój więzi człowieka z przyrodą oraz aktywny wypoczynek.

Całkowity koszt zadania to kwota 35 364,21 zł. Wysokość dofinansowania pochodząca ze środków WFOŚiGW w Warszawie to wysokości 27 584,00 zł, z innych zewnętrznych źródeł - 2 200,00 zł, natomiast środki własne przeznaczone przez Zespół stanowią kwotę 5 580,21 zł i pochodzą z umorzenia pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, które Zespół zobowiązany jest wydatkować do 30 czerwca 2017r na zadania związane z ochroną środowiska.   

Realizacja zadania pn. „Podniesienie wiedzy na temat fauny i flory poprzez stworzenie ścieżki edukacyjno–przyrodniczej przy Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie’’ została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach zadania „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE