Reklama

Nowe drogi w Gostyninie już wkrótce

Opublikowano:
Autor:

Nowe drogi w Gostyninie już wkrótce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce w Gostyninie powstaną nowe drogi. Dziury na jezdni i nierówne chodniki zostaną tylko wspomnieniem. Modernizacją zostały objęte ulice: Bema, Hubalczyków, Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Małkowskiego, Marii Witek oraz Słoneczna.

Już wkrótce w Gostyninie powstaną nowe drogi. Dziury na jezdni i nierówne chodniki zostaną tylko wspomnieniem. Modernizacją zostały objęte ulice: Bema, Hubalczyków, Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Małkowskiego, Marii Witek oraz Słoneczna.

W ubiegłym tygodniu władze miasta podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej modernizacji drogi na ulicy Bema. Pracownia urbanistyczno-architektoniczno-budowlana z Ostrowa Wielkopolskiego będzie odpowiedzialna m. in. za modernizację chodników, wymianę krawężników, budowę zatok parkingowych, wycięcie drzew oraz dostosowanie istniejących studzienek do projektowanych nawierzchni. Zakończenie prac remontowych planowane jest po czterech miesiącach od dnia zawarcia umowy.

Oprócz tego, podpisano również umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej modernizacji dróg: ul. Hubalczyków, ul. Gerwatowskiego, ul. Honorowych Dawców Krwi, ul. Małkowskiego i ul. Marii Witek. Z tym zadaniem upora się biuro projektowe ESPEJA z siedzibą w Kaliszu. Zajmą się oni m. in. budową nawierzchni bitumicznej z betonowymi krawężnikami, budową chodników i progów zwalniających, budową kanalizacji deszczowej oraz budową ulicznego oświetlenia. Budowy w tym rejonie miasta mają potrwać do 30 października.

Nowa droga i chodnik powstanie również na ulicy Słonecznej. Za modernizację jezdni na tej gostynińskiej ulicy będzie odpowiedzialna firma HOL-BUD z siedzibą w Gostyninie. Zajmą się oni m. in. budową chodników, dostosowaniem istniejących studzienek do nowej drogi oraz wymianą krawężników. Remonty potrwają około 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE