Reklama

Nowe "zebry" już w listopadzie. Będą ułatwienia dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Nowe "zebry" już w listopadzie. Będą ułatwienia dla niepełnosprawnych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce ruszą prace modernizacyjne nad dostosowaniem przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2016 „Rynek bez barier”. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, niepełnosprawni oraz m. in. matki z dziećmi będą mogli korzystać z odpowiednio dla nich przystosowanych przejść już z końcem listopada.

Już wkrótce ruszą prace modernizacyjne nad dostosowaniem przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2016 ?Rynek bez barier?. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, niepełnosprawni oraz m. in. matki z dziećmi będą mogli korzystać z odpowiednio dla nich przystosowanych przejść już z końcem listopada.

Zakres robót obejmuje m. in. wymianę krawężników przed przejściami dla pieszych, likwidację zagłębień między ulicą a chodnikiem oraz ułożenie płytek z wypustkami dla osób słabo widzących w kolorze żółtym. Wykonawcą umowy jest firma S2 Projekt Sp. z o.o. z Warszawy. Modernizacji ulegnie 8 przejść w obrębie gostynińskiego Rynku.

Rynek bez barier to projekt Budżetu Obywatelskiego 2016, którego realizacja przekroczyła przewidywaną w budżecie kwotę 30 000,00 zł. W związku z powyższym burmistrz Paweł Kalinowski zwrócił się do Rady Miejskiej z prośbą o zwiększenie środków na ten cel. Podpisana umowa na realizację zadania opiewa na kwotę 40 307,10 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE