Reklama

Nowi mundurowi zasilą szeregi gostynińskiej policji

Opublikowano:
Autor:

Nowi mundurowi zasilą szeregi gostynińskiej policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za pół roku KPP Gostynin wzbogaci się o nowych funkcjonariuszy. Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie 62 nowych policjantów garnizonu mazowieckiego. Po półrocznym szkoleniu, dwóch z nich rozpocznie służbę w gostynińskiej komendzie.

Za pół roku KPP Gostynin wzbogaci się o nowych funkcjonariuszy. Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie 62 nowych policjantów garnizonu mazowieckiego. Po półrocznym szkoleniu, dwóch z nich rozpocznie służbę w gostynińskiej komendzie.

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka życząc wszystkim sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów, zaś ich rodzinom wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów, który funkcjonariuszom przekazał obrazek wraz z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej Policji.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.


Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 14 komendach powiatowych naszego garnizonu (w Białobrzegach - 1, Garwolinie - 1, Gostyninie - 2, Grójcu - 1, Ostrowi Maz. - 4, Płońsku - 2, Pułtusku - 2, Siedlcach - 5, Sierpcu - 2, Sochaczewie - 7, Sokołowie - 2, Węgrowie – 2, Wyszkowie – 2, Żurominie – 1, Żyrardowie - 11) w Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Radomiu – 7, a w Płocku - 9.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE