Reklama

Nowy punkt opieki nad dziećmi jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Nowy punkt opieki nad dziećmi jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach programu ,,Maluch + edycja 2017" miasto Gostynin zdołało uzyskać dotację finansową na utworzenie nowego punktu opieki nad dziećmi do lat trzech. Nowy punkt dla dzieci zostanie uruchomiony najprawdopodobniej od września.

W ramach programu ,,Maluch + edycja 2017" miasto Gostynin zdołało uzyskać dotację finansową na utworzenie nowego punktu opieki nad dziećmi do lat trzech. Nowy punkt dla dzieci zostanie uruchomiony najprawdopodobniej od września.

Miasto uzyskało dotację w kwocie 143.896,02 zł, w tym na utworzenie miejsca 127.896,02 zł, a na funkcjonowanie punktu 16.000,00 zł. Pozyskana kwota może nie zaspokoić w pełni potrzeb na przystosowanie pomieszczeń do wymogów punktu opieki dla dzieci do lat trzech, dlatego na najbliższej sesji Rady Miasta burmistrz Paweł Kalinowski będzie wnosił o wprowadzenie pozostałych środków do budżetu miasta na 2017 rok. Zapotrzebowanie na nowy punkt opieki jest bardzo duże, a na dzień dzisiejszy oczekujących na przyjęcie jest 49 dzieci.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi, nowy punkt opieki nad dziećmi ma zostać utworzony w MCH Stara Betoniarnia, a zatrudnienie przy opiece nad dziećmi znajdzie 10 opiekunów dziennych. Razem z dotychczas funkcjonującym obiektem "Bajkowy zakątek" wsparciem może zostać objętych równocześnie nawet 80 dzieci w wieku do 3 lat z miasta Gostynina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE