Reklama

Nowy rok, nowe inwestycje. W Szczawinie szykują się zmiany

Opublikowano:
Autor:

Nowy rok, nowe inwestycje. W Szczawinie szykują się zmiany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 1,5 miliona złotych na inwestycje wyda w tym roku gmina Szczawin Kościelny. Przed władzami nie lada wyzwanie, gdyż przewiduje się realizacje ponad dwudziestu zadań. Remonty dróg i modernizacje skrzyżowań - czego można się jeszcze spodziewać w tym roku?

Aż 1,5 miliona złotych na inwestycje wyda w tym roku gmina Szczawin Kościelny. Przed władzami nie lada wyzwanie, gdyż przewiduje się realizacje ponad dwudziestu zadań. Remonty dróg i modernizacje skrzyżowań - czego można się jeszcze spodziewać w tym roku?

Wójt Jerzy Sochacki podkreśla, że gmina ma przed sobą szeroką listę zadań do wypełnienia. Największym z nich jest niewątpliwie budowa odcinka pieszo-rowerowego przez Kaleń w kierunku Gostynina. Prace wymagają również wykonania odwodnień, a wszystko to na odcinku 856 metrów. Włodarz dodaje, że w tym roku powstanie również dokumentacja na budowę kolejnego odcinka - tym razem w kierunku Gąbina o długości ponad kilometra.

Lada moment ruszać mają drobne remonty dróg na 8 odcinkach,m.in w :Jesionce, Helenowie Trębskim, Witoldowie-Swobodzie, Pieryszewie i Annopolu. Ponadto gmina planuje również szereg innych, mniejszych inwestycji, a wśród nich: przebudowa skrzyżowania, modernizacja budynku na stadionie w Szczawinie Kościelnym, budowa progów zwalniających czy modernizacja boiska w Trębkach.

Niestety, w  tym roku nie uda się rozpocząć budowy hydroforni. Realizacja inwestycji opiewającej na ponad 2 miliony złotych powinna jednak ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE