Reklama

Nożowniczka jest niepoczytalna. Nie pójdzie do więzienia

Opublikowano:
Autor:

Nożowniczka jest niepoczytalna. Nie pójdzie do więzienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do prokuratury wpłynęła opinia po obserwacji sądowo – psychiatrycznej 39–latki podejrzanej o zabójstwo 28–letniej kobiety i usiłowanie pozbawienia życia 15–latka. Z opinii wydanej przez biegłych wynika, że podejrzana jest całkowicie niepoczytalna.

Do prokuratury wpłynęła opinia po obserwacji sądowo – psychiatrycznej 39–latki podejrzanej o zabójstwo 28–letniej kobiety i usiłowanie pozbawienia życia 15–latka. Z opinii wydanej przez biegłych wynika, że podejrzana jest całkowicie niepoczytalna.

Przypomnijmy, że przedstawione 39–latce zarzuty dotyczą tragicznego zdarzenia, które rozegrało się w dniu 3 sierpnia 2018 roku, w godzinach wieczornych w Łaniętach. Jak wynika z dokonanych ustaleń, kobieta wtargnęła wybijając szybę w oknie do zlokalizowanego w pobliżu kościoła domu, z zamiarem pozbawienia życia, zamieszkałej tam kobiety. Tej jednak nie było. Przebywała tam natomiast jej siostra, dlatego też napastniczka skierowała swoją agresję w jej stronę.

- Atak był bardzo brutalny i doprowadził do spowodowania licznych ran, w następstwie których pokrzywdzona po przewiezieniu do szpitala zmarła. W domu znajdował się także 15–letni syn niedoszłej ofiary. On także został zaatakowany. Napastniczka zadała mu ciosy nożem, powodując ranę głowy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po zatrzymaniu i przesłuchania 39–latka została tymczasowo aresztowana. Poddana została jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. Biegli nie byli jednak w stanie wypowiedzieć się co do jej poczytalności, dlatego też na wniosek prokuratury sąd zarządził poddanie podejrzanej obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Z treści wydanej przez biegłych opinii wynika, że kobieta jest całkowicie niepoczytalna, a więc nie może ponosić odpowiedzialności karnej.

- Z uwagi na stwarzane zagrożenie i poważne niebezpieczeństwo, że ponownie może popełnić ciężkie przestępstwo w najbliższych dniach prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety tytułem środka zabezpieczającego w zamkniętym zakładzie leczniczym - kończy K. Kopania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE