Reklama

O miłości, uwodzeniu i ożenku – co poleca Teatr 6. piętro?

Opublikowano:
Autor:

O miłości, uwodzeniu i ożenku – co poleca Teatr 6. piętro? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Miłość w Saybrook”, „Piękna Lucynda” i „Ożenek” – nietrudno zgadnąć, co łączy te znakomite komedie. Warto oczywiście samemu się o tym przekonać i odwiedzić w najbliższym czasie warszawski Teatr 6. piętro.

„Miłość w Saybrook”, „Piękna Lucynda” i „Ożenek” – nietrudno zgadnąć, co łączy te znakomite komedie. Warto oczywiście samemu się o tym przekonać i odwiedzić w najbliższym czasie warszawski Teatr 6. piętro.

„Miłość w Saybrook” – czyli humor Allena w najlepszym wydaniu

Twórczość Woody’ego Allena ma wielbicieli na całym świecie – i nie bez powodu. Wysublimowane poczucie humoru połączone z błyskotliwymi dialogami i uważną obserwacją społecznych zachowań to największe jej atuty. „Miłość w Saybrook” to istna perełka traktująca o ludzkich uczuciach i ich prawdziwym obliczu. Wszystko kręci się wokół miłosnych perypetii, których bohaterami są trzy małżeństwa. W obsadzie m.in. Katarzyna Kwiatkowska, Joanna Liszowska, Wiktor Zborowski i Andrzej Poniedzielski.

„Piękna Lucynda” – klasyka nigdy nie zawodzi

„Piękna Lucynda” to klasyk z naszego rodzimego podwórka. Autorem tej błyskotliwej i przewrotnej komedii jest Marian Hemar – wybitny polski satyryk, dramaturg i autor tekstów piosenek. „Piękna Lucynda”, pastisz „Natrętów” Zygmunta Bielawskiego, to komedia muzyczna, w której nie brakuje pikantnego, frywolnego humoru i erotycznych smaczków. Tematem przewodnim jest rzecz jasna miłość. O względy tytułowej bohaterki rywalizują hrabia Adam i magnat Faworski. W przedstawieniu występują m.in. Adriana Kalska, Hanna Śleszyńska, Dorota Stalińska, Kazimierz Kaczor i Krzysztof Tyniec.

W poszukiwaniu miłości i bliskości – parę słów o „Ożenku”

„Ożenek” to jedna z nieśmiertelnych pozycji w twórczości Mikołaja Gogola. Gwarantuje widzowi prawdziwą ucztę charakteryzującą się niepowtarzalnym stylem naznaczonym wyjątkowym humorem i refleksyjnością. Świetnie sportretowani przez wybitnych aktorów bohaterowie to postaci nieco groteskowe, ale jednocześnie walczące o własną autentyczność. Sztuka stanowi satyrę na obyczajowość XIX-wiecznej Rosji. Agafia Tichonowna chce wyjść za mąż i podnieść w ten sposób swój społeczny status. Czy jej się to uda? W obsadzie m.in. Paulina Chruściel, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski i Cezary Żak.

Pełny repertuar Teatru 6. piętro znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-6-pietro

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE