Reklama

O Żołnierzach Wyklętych na rockową nutę

Opublikowano:
Autor:

O Żołnierzach Wyklętych na rockową nutę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Formacja Contra Mundum wystąpi w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbędzie się w czwartek, 8 marca o godz. 18.00.

Formacja Contra Mundum wystąpi w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbędzie się w czwartek 8 marca o 18.00.

Grupę Contra Mundum tworzą wokalista Norbert „Smoła” Smoliński, gitarzysta Adam „Malczas” Malczewski, klawiszowiec Tomasz Zień, perkusista Emil Wernicki oraz basista Michał Kamiński.

Grają muzykę rockową z bardzo mocnym patriotycznym przesłaniem. 
Nagrywają w nowych wersjach szturmowe pieśni, które powstawały w partyzanckich matecznikach czy leśnych obozowiskach żołnierzy podziemia niepodległościowego. Na tej kanwie powstała muzyka do piosenki „Już dopala się ogień biwaku", która promuje film „Wyklęty”.

– Wsłuchując się w twórczość Contra Mundum, powędrujemy myślami do Tych, którzy przelali krew za naszą Ojczyznę i którym winni jesteśmy teraz naszą pamięć – mówi poseł Maciej Małecki, jeden z organizatorów koncertu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE