Reklama

Obchody jubileuszu 60-lecia klubu sportowego Lwówianki Lwówek

Opublikowano:
Autor:

Obchody jubileuszu 60-lecia klubu sportowego Lwówianki Lwówek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lwówianka Lwówek jest jednym z najdłużej działających wiejskich klubów sportowych w regionie. Prowadzi aktualnie trzy drużyny piłkarskie. W związku z nadchodzącym jubileuszem zaprasza na piknik rodzinny i między powiatowy turniej piłkarski.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Lwówianka Lwówek jest jednym z najdłużej działających wiejskich klubów sportowych w regionie. Prowadzi aktualnie trzy drużyny piłkarskie. W związku z nadchodzącym jubileuszem zaprasza na piknik rodzinny i między powiatowy turniej piłkarski.

Klub założony został jako Ludowy Zespół Sportowy Lwówek 29 stycznia 1958 roku i jest aktualnie główną instytucją organizują życie społeczne we wsi. Skupia się na zagospodarowywaniu czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz integracji społeczności lokalnej.

Lwówianka Lwówek jest członkiem Mazowieckiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zrzesza trzy drużyny piłkarskie: seniorów (Płocka Klasa B), juniorów (II Liga Okręgowa Juniorów Starszych) oraz nowo powołany zespół orlików (Płocka Liga Orlik U-11). 

Kulminacją organizowanych przez Lwówiankę obchodów jubileuszu będzie między innymi X Piknik Rodzinny LZS w Lwówku, który odbędzie się 29 lipca.

Poprzedzi go msza św. w kościele pw. MB Częstochowskiej w Lwówku celebrowana o godz. 10:15 w intencji dziękczynnej. Następnie od południa na boisku Lwówianki wolontariusze klubu prowadzić będą konkursy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

O godz. 15:00 piknik zostanie oficjalnie otwarty. Na scenie głos zabiorą przedstawiciele władz Lwówianki oraz zaproszeni goście, odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń zasłużonym działaczom i zawodnikom, zostaną też przyznane wyróżnienia dla dobroczyńców klubu.

Po części oficjalnej podziwiać będzie można występy artystów. Wieczorem planowany jest specjalny pokaz w wykonaniu mistrza Polski w futbolowym freestyle’u (sztuczki piłkarskie) oraz zabawa taneczna pod chmurką. Piknikowi towarzyszyć będą – jak co roku – dodatkowe atrakcje w postaci karuzeli, dmuchanych zamków, stoisk z zabawkami, lodami i watą cukrową, jak również ogródek piwny.

Warto wspomnieć, że od 2008 roku organizowane są Pikniki Rodzinne LZS w Lwówku, a od roku 2009 Międzypowiatowe Turnieje Piłkarskie o Puchar Lwówka. 

Klub w ubiegłym roku włączył się też w akcję profilaktyki raka piersi w ramach działań „Różowa Kartka Życia” organizowanych  przez „Fundację Piłka jest Piękna”. Jako jeden z nielicznych wiejskich klubów sportowych w regionie płockim, samodzielnie zdobyła środki finansowe w ministerialnym programie „Klub 2018” , pozwalające powołać zespół piłkarski w kat. orlików U-11. 

Do najważniejszych należy zdobyta w 2009 roku nagroda w konkursie „Karol” na najlepszą inicjatywę z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim, realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (2. miejsce na Mazowszu i 25. w Polsce).

W 2011 roku działającą przy klubie młodzieżową grupę wolontariuszy pn. „Przyjaciele Lwówianki” uhonorowano wyróżnieniem w ramach zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE