Reklama

Obrzydliwe odkrycie w płockim sklepie. W cukierkach zalęgły się larwy

Opublikowano:
Autor:

Obrzydliwe odkrycie w płockim sklepie. W cukierkach zalęgły się larwy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednym ze sklepów przy ulicy Kochanowskiego w Płocku, należącym do sieci PSS Zgoda znaleziono larwy w cukierkach. Sprawa jest już w sanepidzie.

W jednym ze sklepów przy ulicy Kochanowskiego w Płocku, należącym do sieci PSS Zgoda znaleziono larwy w cukierkach. Sprawa jest już w sanepidzie.

  - Pobrane do laboratorium próbki wykazały obecność żywych larw i owadów. Z przeprowadzonych badań i po zebraniu dowodów, wynika, że przyczyną takiej sytuacji było zaniedbanie sklepu - mówi Robert Sikora, kierownik sekcji żywności, żywienia i przedmiotów użytku w płockim Sanepidzie.

Producentem cukierków jest firma Lotte Wedel.

    - Przypadek płockiego sklepu był jednostkowy. Nie oznacza to, że cukierki tego producenta mają być wycofane z pozostałych sklepów w kraju – mówi kierownik Robert Sikora.

Sieć PSS Zgoda podjęła także natychmiastowe działania.

    - Towar został natychmiast wycofany – mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor ds. handlowych w PSS Zgoda. – Została przeprowadzona dezynfekcja całego sklepu. Sanepid pobrał próbki do badania. Wszystkie pozostałe cukierki  z tej partii zostały przekazane do utylizacji, aby robaki się nie rozprzestrzeniły w magazynie i sklepie.  Powiadomiliśmy wszystkie nasze punkty aby niezwłocznie sprawdziły wszystkie cukierki czekoladowe. Podkreślę, że w żadnym naszym sklepie nie ma już cukierków z tej partii. Oczywiście, o zaistniałej sytuacji, powiadomiliśmy także producenta- mówi dyrektor Kamińska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE