Reklama

Reklama

Obsługa informatyczna dla firmy – skorzystaj z outsourcingu!

Opublikowano: pt, 31 maj 2019 08:25
Autor:

Obsługa informatyczna dla firmy – skorzystaj z outsourcingu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma nie musi posiadać własnego działu IT, by działać bezpieczne. Alternatywna propozycja to obsługa informatyczna dostarczana jako outsourcing!

Reklama

Firma nie musi posiadać własnego działu IT, by działać bezpieczne. Alternatywna propozycja to obsługa informatyczna dostarczana jako outsourcing!

Dzisiaj zdecydowana większość firm wykorzystuje komputery i sieci do codziennej działalności. Dla niektórych zaplecze informatyczne jest niemalże niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Właśnie dlatego fachowa obsługa informatyczna w biznesie ma obecnie tak duże znaczenie. Aby z niej skorzystać, nie trzeba jednak zatrudniać własnych fachowców – alternatywnym rozwiązaniem jest outsourcing IT!

Na czym dokładnie polega outsourcing IT? Jakie usługi oferowane są w ramach obsługi informatycznej tego rodzaju? Dlaczego warto je wybrać? Sprawdź teraz!

Obsługa informatyczna jako outsourcing

W większych firmach najczęściej tworzy się działy IT, które kompleksowo zajmują się sprawami związanymi z tym właśnie obszarem. W tych mniejszych stworzenie takiego działu, a także zatrudnienie informatyka może być jednak sporym kosztem. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może być obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing.

Outsourcing to jedna z form świadczenia usług w biznesie, która polega na przeniesieniu konkretnych obowiązków na zewnętrzną firmę. Wówczas zleceniodawca nie musi zatrudniać własnych pracowników odpowiedzialnych za dane działania – może zlecić je fachowcom z innej firmy, co wiąże się również z wieloma zaletami.

Aktualnie w ramach outsourcingu dostarcza się wiele usług, w tym także jest to obsługa informatyczna, która realizowana jest wówczas przez doświadczonych pracowników firmy outsourcingowej w wybranym przez zleceniodawcę pakiecie usług.

Zalety korzystania z outsourcingu informatycznego:

 • wsparcie obejmujące szybką i fachową pomoc
 • profesjonalna pomoc dostępna także 24 godziny na dobę
 • możliwość skupienia się na prowadzeniu biznesu
 • indywidualnie dopasowane usługi
 • mniejsze ryzyko związane z działalnością przedsiębiorstwa
 • oszczędność kosztów związanych z działalnością
 • stały rozwój infrastruktury IT zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami

Wobec tego firmy, które pragną korzystać z rzetelnej, pełnej obsługi w ramach IT, mogą dużo zyskać poprzez wybór outsourcingu informatycznego. Jakie czynności może obejmować taka współpraca?

Jakie usługi obejmuje outsourcing obsługi informatycznej?

Firmy zajmujące się świadczeniem usług informatycznych w ramach outsourcingu zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, które można również dobrać indywidualnie lub też skorzystać z gotowych pakietów włączających konkretne usługi.

Najlepiej zapoznać się z ofertami różnych dostawców usług w tym właśnie zakresie, aby dobrać taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Przykładowe usługi dostępne w ramach outsourcingu informatycznego:

 • pomoc zdalna w razie problemów przez czaty on-line, telefon

 • pomoc na miejscu wtedy, gdy konieczna jest wizyta informatyka

 • serwis komputerowy – fachowa pomoc w razie problemów z infrastrukturą

 • konfiguracja komputerów i sprzętu zależnie od potrzeb klientów

 • tworzenie sieci oraz administracja sieciami komputerowymi

 • wdrożenia systemów i innego oprogramowania przeznaczonego dla firm

 • dbałość o bezpieczeństwo IT – ochrona przed zagrożeniami, włamaniami, utratą danych

 • szkolenia pracowników w dziedzinie IT

 • profesjonalne doradztwo związane z rozwiązaniami informatycznymi

 • składanie zamówień na wyposażenie informatyczne – możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów

Wobec tego firma korzystająca z obsługi informatycznej może otrzymać kompleksowe wsparcie obejmujące szereg różnych czynności – także odpowiadających jej indywidualnym potrzebom zależne od profilu prowadzonej działalności.

Koszty związane z korzystaniem z outsourcingu informatycznego zależne są przede wszystkim od liczby komputerów w firmie, liczby serwerów, a także od wybranego pakietu usług. Z cennikami można zapoznać się na stronach internetowych dostawców takich rozwiązań IT.

Do skorzystania z fachowych usług w ramach IT zaprasza firma ITCenter, której specjalnością jest obsługa informatyczna firm w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.