Reklama

Reklama

Obwodnica, ścieżki rowerowe i drogi w powiecie gostynińskim. Podpisano umowy na dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica, ścieżki rowerowe i drogi w powiecie gostynińskim. Podpisano umowy na dofinansowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa obwodnicy Gąbina, modernizacja dróg i ścieżek rowerowych w gminach Sanniki i Szczawin Kościelny – to przykład inwestycji, które realizowane będą na terenie powiatu gostynińskiego. W ich przeprowadzeniu pomogą środki z budżetu Mazowsza.

Reklama

Porozumienie tej sprawie podpisali Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele gmin Gąbin, Szczawin Kościelny, Sanniki i powiatu gostynińskiego. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej.

 – Mamy świadomość, że razem możemy zrobić więcej – mówił marszałek Struzik. - Zaczynamy od przygotowania dokumentacji projektowej, która jest pierwszym krokiem do wybudowania obwodnicy Gąbina czy kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych w powiecie gostynińskim.

W ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Mazowszem a gminą Sanniki i powiatem gostynińskim zadecydowano o kontynuacji budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Powstaną one wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 577.

Przygotowana zostanie dokumentacja projektowa dotycząca rozbudowy blisko 6-kilometrowego odcinka tej drogi na terenie miejscowości Szkarada i Brzezia oraz ponad 3,5-kilometrowego odcinka w Czyżewie. 

Szacunkowy koszt prac projektowych to blisko 1,4 mln zł, z czego ponad 1,1 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa mazowieckiego, 150 tys. zł przekaże gmina Sanniki, a 100 tys. zł – powiat gostyniński.

Bez wątpienia ważnym porozumieniem było to dotyczące budowy wschodniej obwodnicy Gąbina. Te zawarto z miastem i gminą. Jak tłumaczono podczas konferencji prasowej, to nie tylko szansa na budowę wschodniej obwodnicy miasta, ale również kontynuacja zakończonych w 2020 r. prac związanych z budową drogi wojewódzkiej nr 577.

 Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie ok. 1 mln zł. Jej przygotowanie będzie współfinansowane przez obydwa samorządy w proporcji 50 na 50.

Nie mniej ważna jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 573 oraz droga wojewódzka nr 574 na terenie Szczawina Kościelnego. 

- To pierwszy krok do budowy nowych tras pieszo-rowerowych na terenie gminy – podkreślano podczas konferencji. 

W ramach inwestycji powstanie 3-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy miejscowościami Budy Kaleńskie – Kaleń oraz 1,5 kilometrowej trasy w Waliszewie. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie ok. 1,4 mln zł, z czego 1,3 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego, 90 tys. zł przekaże samorząd gminy Szczawin Kościelny.

Podane kwoty są jednak szacunkowe. W samorządzie Mazowsza podkreślają, że ostateczny koszt przygotowania wszystkich dokumentacji projektowych będzie znany po przeprowadzeniu postępowań przetargowych.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy