Reklama

Oczyszczalnia ścieków potrzebuje przebudowy. Miasto dorzuci 6 mln zł?

Opublikowano:
Autor:

Oczyszczalnia ścieków potrzebuje przebudowy. Miasto dorzuci 6 mln zł? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotacje unijne i pożyczki mogą nie wystarczyć - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne prosi miasto o wsparcie w modernizacji oczyszczalni ścieków. Trudno się dziwić, skoro łączny koszt inwestycji szacuje się na ok. 25 mln zł.

Dotacje unijne i pożyczki mogą nie wystarczyć - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne prosi miasto o wsparcie w modernizacji oczyszczalni ścieków. Trudno się dziwić, skoro łączny koszt inwestycji szacuje się na ok. 25 mln zł. 

W piśmie skierowanym do Rady miasta, prezes MPK, Władysław Dziachan prosi na zabezpieczenie w budżecie miasta na lata 2019-2022 środków na dofinansowanie przebudowy i rozbudowania oczyszczalni ścieków w Gostyninie. Chodzi mianowicie o kwoty: 1 mln zł w 2019 r., 2 mln zł w roku 2020, oraz po 1,5 mln zł w latach 2021-2022. 

Szef spółki wyjaśnia, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne prowadzi obecnie postępowanie w sprawie ewentualnego udziału Polskiego Funduszu Rozwoju w realizacji przedsięwzięcia. Prezes przewiduje także staranie się o dofinansowanie unijne, jeśli w kolejnej perspektywie finansowej takie środki się pojawią. Kolejną brana pod uwagę możliwością jest pożyczka preferencyjna z Narodowego funduszu Ochrony Środowiska. To, zdaniem Władysława Dziachana, może okazać się jednak niewystarczającym wsparciem

- Umiarkowane, ok. 25 procentowe wsparcie finansowe miasta w realizacji tak ważnej dla miasta i mieszkańców inwestycji jest bardzo istotne i rzutuje na ostateczną realizację tego zadania. Zarząd spółki deklaruje gotowość przybycia na sesję, Rady ewentualnie posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, celem bliższego omówienia zagadnień związanych z przeprowadzeniem tego przedsięwzięcia -  przekonuje prezes MPK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE