Reklama

Reklama

Oczyszczalnia w opłakanym stanie: miasto zabiera się za modernizację

Opublikowano: pt, 5 maj 2017 09:51
Autor:

Oczyszczalnia w opłakanym stanie: miasto zabiera się za modernizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Partnerstwo publiczno-prywatne, bądź pozyskanie środków unijnych to dwa warianty, które rozważane są w kontekście modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w Gostyninie. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa MPK Władysława Dziachana oraz kierownik oczyszczalni Iwony Kowalczyk.

Reklama

Partnerstwo publiczno-prywatne, bądź pozyskanie środków unijnych to dwa warianty, które rozważane są w kontekście modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w Gostyninie. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa MPK Władysława Dziachana oraz kierownik oczyszczalni Iwony Kowalczyk.

Oczyszczalnia ścieków komunalnych w Gostyninie ze względu na swój wiek i brak inwestycji odtworzeniowych wykonanych na obiekcie, w znaczny sposób odbiega od podstawowych wymagań, które są obecnie stawiane współczesnym instalacjom np. w zakresie oczyszczania, wyposażenia czy sterowania.

Bardzo zły stan techniczny obiektu został potwierdzony wynikami kontroli WIOŚ (Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska), na podstawie których organ kontrolny nałożył karę za niespełnienie wymagań pozwolenia wodno-prawnego, co z kolei wymusza rozpoczęcie modernizacji w trybie pilnym. Odroczenie kar środowiskowych jest uwarunkowane rozpoczęciem procesu jej modernizacji i zakończenie w określonym czasie. Biorąc pod uwagę minimalizację wpływu modernizacji oczyszczalni ścieków na budżet Miasta i przyszłe koszty systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków rozważane są: wykorzystanie finansowania unijnego i współpraca z partnerem branżowym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.