Reklama

Oczyszczalnia w opłakanym stanie: miasto zabiera się za modernizację

Opublikowano:
Autor:

Oczyszczalnia w opłakanym stanie: miasto zabiera się za modernizację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Partnerstwo publiczno-prywatne, bądź pozyskanie środków unijnych to dwa warianty, które rozważane są w kontekście modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w Gostyninie. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa MPK Władysława Dziachana oraz kierownik oczyszczalni Iwony Kowalczyk.

Partnerstwo publiczno-prywatne, bądź pozyskanie środków unijnych to dwa warianty, które rozważane są w kontekście modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w Gostyninie. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa MPK Władysława Dziachana oraz kierownik oczyszczalni Iwony Kowalczyk.

Oczyszczalnia ścieków komunalnych w Gostyninie ze względu na swój wiek i brak inwestycji odtworzeniowych wykonanych na obiekcie, w znaczny sposób odbiega od podstawowych wymagań, które są obecnie stawiane współczesnym instalacjom np. w zakresie oczyszczania, wyposażenia czy sterowania.

Bardzo zły stan techniczny obiektu został potwierdzony wynikami kontroli WIOŚ (Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska), na podstawie których organ kontrolny nałożył karę za niespełnienie wymagań pozwolenia wodno-prawnego, co z kolei wymusza rozpoczęcie modernizacji w trybie pilnym. Odroczenie kar środowiskowych jest uwarunkowane rozpoczęciem procesu jej modernizacji i zakończenie w określonym czasie. Biorąc pod uwagę minimalizację wpływu modernizacji oczyszczalni ścieków na budżet Miasta i przyszłe koszty systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków rozważane są: wykorzystanie finansowania unijnego i współpraca z partnerem branżowym.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE