Reklama

Od protestu po owacje: parafianie pożegnali proboszcza

Opublikowano:
Autor:

Od protestu po owacje: parafianie pożegnali proboszcza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już bez taczek i funkcjonariuszy policji, za to z kwiatami i szczerymi uśmiechami, proboszcz gąbińskiej parafii pojawił się w obiektywnie wspólnie ze swoimi wiernymi. W ostatnią niedzielę, podczas Mszy Świętej ksiądz Józef Szczeciński pożegnał się z parafianami. Duszpasterz z początkiem marca odchodzi na emeryturę.

Już bez taczek i funkcjonariuszy policji, za to z kwiatami i szczerymi uśmiechami, proboszcz gąbińskiej parafii pojawił się w obiektywnie wspólnie ze swoimi wiernymi. W ostatnią niedzielę, podczas Mszy Świętej ksiądz Józef Szczeciński pożegnał się z parafianami. Duszpasterz z początkiem marca odchodzi na emeryturę.

W trakcie kazania ksiądz proboszcz podsumował lata spędzone w parafii i podziękował wszystkim, z którymi współpracował. Na zakończenie Mszy Świętej, grupy działające na terenie parafii wręczyły księdzu kwiaty i złożyły podziękowania. Zebrani w kościele parafianie nagrodzili ks. Józefa Szczecińskiego owacjami na stojąco. 

Przypomnijmy, że na początku stycznia doszło do poważnego konfliktu między proboszczem a częścią nie zgadzających się z prowadzoną przez duszpasterza polityką parafian. Wierni manifestowali pod parafią, chcieli wywieźć księdza na taczkach i konieczna była interwencja policji. Dzień później przedstawiciele protestujących pojawili się Kurii Diecezjalnej w Płocku i złożyli pismo o odwołanie proboszcza. Ostatecznie Józef Szczeciński podjął decyzję o przejściu na emeryturę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE