Reklama

Oddając krew ratują życie. We dwóch oddali 135 litrów!

Opublikowano:
Autor:

Oddając krew ratują życie. We dwóch oddali 135 litrów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz drugi w historii, dwóch mieszkańców Gostynina zostało uhonorowanych odznakami "Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Na to wyróżnienie zasłużyli jednak jak mało kto, gdyż wspólnie oddali 135 litrów życiodajnej posoki.

Po raz drugi w historii, dwóch mieszkańców Gostynina zostało uhonorowanych odznakami "Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Na to wyróżnienie zasłużyli jednak jak mało kto, gdyż wspólnie oddali 135 litrów życiodajnej posoki.  

Gala wręczenia odznak odbyła się w ubiegłą środę w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Udział w niej wzięli dwaj Honorowi Dawcy Krwi z Gostynina - Jacek i Wiktor Tomczak. Obaj mieli  zaszczyt odebrać odznaki z rąk dyrektora RCKiK, Dariusza Piotrowskiego. 

Był to dla nich podwójny zaszczyt, ponieważ są dopiero drugimi w historii Gostynina, Honorowymi Dawcami Krwi, którzy otrzymali to wyróżnienie. Pierwszym Honorowym Dawcą Krwi, który dostąpił tego zaszczytu, był nieżyjący już Józef Jabłonka.

Pan Jacek i pan Wiktor pomaganie mają we krwi. Pierwszy z nich oddał łącznie 61 litrów, zaś drugi  74 litry krwi pełnej. To się nazywa gest!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE