Reklama

Odkurzacz workowy, bezworkowy czy odkurzacz wodny? Wybieramy najlepszy model!

Opublikowano:
Autor:

Odkurzacz workowy, bezworkowy czy odkurzacz wodny? Wybieramy najlepszy model! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dbanie o porządek w Twoim domu nie musi być nudnym i koniecznym obowiązkiem. Decydując się na odpowiednie sprzęty, zauważysz, że nie możesz doczekać się kolejnego razu! Zanim jednak sięgniesz po nowoczesne rozwiązania, sprawdź, co warto wybrać. Poznaj nowoczesne odkurzacze i zdecyduj, który z nich odpowiada na Twoje potrzeby – workowy, bezworkowy, a może odkurzacz wodny?

Dbanie o porządek w Twoim domu nie musi być nudnym i koniecznym obowiązkiem. Decydując się na odpowiednie sprzęty, zauważysz, że nie możesz doczekać się kolejnego razu! Zanim jednak sięgniesz po nowoczesne rozwiązania, sprawdź, co warto wybrać. Poznaj nowoczesne odkurzacze i zdecyduj, który z nich odpowiada na Twoje potrzeby – workowy, bezworkowy, a może odkurzacz wodny?

Tradycyjny odkurzacz z workiem

Zacznijmy od najpopularniejszego modelu – odkurzacza workowego, wyposażonego, jak sama nazwa wskazuje – w odpowiedni worek. Zadaniem worka jest zbieranie zanieczyszczeń i filtrowanie powietrza. Niestety, takie rozwiązanie nie należy do wysokoskutecznych – worki papierowe nie filtrują dokładnie, a wielorazowe szybko się zużywają, sprawiając, że nasza praca przestaje dawać pożądane rezultaty. Najlepszym wyborem będą jednorazowe worki, wyposażone w skuteczne filtry, które pozwolą Ci oczyścić powietrze.

Ten rodzaj odkurzacza jest jednak kłopotliwy - musisz pamiętać o regularnym kupowaniu wkładów i systematycznym wymienianiu ich.

Odkurzacz bezworkowy – pomoc czy dodatkowa praca?

Model bezworkowy cieszy się mniejszą popularnością, jest jednak odpowiednią propozycją dla tych, którzy nie chcą uzależniać możliwości sprzątania od zakupu worków. Charakteryzują go jednak dwie zasadnicze wady:

- niewielki zbiornik na zanieczyszczenia, który sprawia, że odkurzacz musisz czyścić po każdym użyciu. Opróżnianie pojemnika wiąże się z rozsypywaniem się zebranych w nim śmieci, dodatkowo pojemnik należy umyć;

- filtr o niskiej skuteczności działania nie oczyści powietrza dokładnie, pozostawiając zanieczyszczenia niekorzystne dla zdrowia;

Odkurzacz workowy i bezworkowy z pewnością ułatwiają, ale zdecydowanie nie sprawiają, że sprzątanie może stać się przyjemnością. Jeśli szukasz komfortowych rozwiązań, zwróć uwagę na odkurzacz wodny – doskonałe połączenie nowoczesności z funkcjonalnością tradycyjnego odkurzacza.

Funkcjonalny i nowoczesny – odkurzacz wodny

Odkurzacz, który został wyposażony w filtr wodny, to doskonała propozycja dla każdego, kto chce nie tylko usunąć kurz, ale przede wszystkim pozbyć się pyłów, zanieczyszczeń, roztoczy i alergenów, nawilżyć i oczyścić powietrze, jednocześnie sprawiając, że wnętrze wypełni zapach świeżości. Jak działa odkurzacz wodny i jakie korzyści przynosi?

Odkurzacz wodny działa podobnie, jak odkurzacz bezworkowy, z tą różnicą, że powietrze z kurzem i zanieczyszczeniami zasysane są do pojemnika wypełnionego wodą. Namoczony kurz pozostaje we wnętrzu urządzenia, a nawilżone powietrze trafia do pomieszczenia, zapewniając Ci świeżość i doskonałą czystość. Odkurzacz z filtrem wodnym dodatkowo możesz wykorzystać, jako oczyszczacz powietrza. Wystarczy, że odepniesz rurę ssącą i pozostawisz urządzenie włączone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE