Reklama

Odśnieżyłeś chodnik przed swoim domem? Jeśli nie, możesz dostać mandat

Opublikowano:
Autor:

Odśnieżyłeś chodnik przed swoim domem? Jeśli nie, możesz dostać mandat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy można dostać mandat za nieodśnieżony chodnik? Jeżeli przed nieruchomością chodnik jest oblodzony i zasypany przez śnieg, właściciel posesji ma obowiązek go odśnieżyć. W przeciwnym razie, policja może wlepić mandat.

Czy można dostać mandat za nieodśnieżony chodnik? Jeżeli przed nieruchomością chodnik jest oblodzony i zasypany przez śnieg, właściciel posesji ma obowiązek go odśnieżyć. W przeciwnym razie, policja może wlepić mandat.

Mandat za nieodśnieżony chodnik wynosi najczęściej 100 zł. W skrajnych przypadkach kara może być wyższa, jednak nie będzie przekraczać kwoty 500 zł. Zgodnie z ustawą dotyczącą utrzymania czystości i porządku, właściciel nieruchomości jest zobowiązany do oczyszczenia chodnika ze śniegu, lodu, i błota.

Prawo to spotyka się z oburzeniem części mieszkańców.

Chodnik przed moim domem jest miejscem publicznym kiedy ja chce wypić przed domem piwo lub zapalić papierosa, jeżeli przychodzi pora na odśnieżanie i sprzątanie, chodnik jest już wtedy tylko moją własnością - denerwuje się gostyninianin, pan Daniel.

Zdanie mężczyzny popiera wielu mieszkańców Gostynina.

Prawo nie zawsze karze jednak właścicielowi nieruchomości chwytać za łopatę, ponieważ jest kilka wyjątków. Właściciel budynku nie odpowiada za nieodśnieżony chodnik, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie samochodów osobowych. Właściciel zwolniony jest także ze wspomnianego obowiązku, kiedy chodnik wprawdzie przebiega wzdłuż jego nieruchomości, ale bezpośrednio do niej nie przylega, gdyż między nimi znajduje się jeszcze trawnik, będący własnością gminy. Wówczas to ona jest zobowiązana do odśnieżenia chodnika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE