Reklama

OSP Gostynin otrzymała nowy sprzęt [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

OSP Gostynin otrzymała nowy sprzęt [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczyste przekazanie wyposażenia i urządzeń ratownictwa za ponad 17 tys. zł miało miejsce w ubiegły piątek w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Uroczyste przekazanie wyposażenia i urządzeń ratownictwa za ponad 17 tys. zł miało miejsce w ubiegły piątek w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Sprzęt ten posłuży do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie trafiły: defibrylator, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, plandekę wielofunkcyjną do rozłożenia na ziemi narzędzi, bosak dielektryczny oraz parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli: burmistrz Paweł Kalinowski, mł. bryg. Mariusz Ostrowski – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, dh Karol Podleśny- prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Zadanie było realizowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB).

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.
Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Miasta Gostynina realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Łączna kwota zakupu to 17.090,00 zł. Dotacja celowa z Funduszu Sprawiedliwości wynosiła 16.919,00 zł. (99%), a pozostałą kwotę 170,90 zł. (1%) pokryła Gmina Miasta Gostynina ze środków własnych.

 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE