Reklama

Ostatni dzwonek dla chcących studiować na Politechnice Warszawskiej w Płocku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ostatni dzwonek dla chcących studiować na Politechnice Warszawskiej w Płocku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tylko do 13 września trwają zapisy na studia prowadzone na Politechnice Warszawskiej w Płocku. Uczelnia zaprasza kandydatów na studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie zarówno prowadzone w trybie niestacjonarnym (zaocznym) jak i na bezpłatne studia stacjonarne (dzienne). W swojej ofercie posiada 5 kierunków, tj.: Budownictwo, Inżynierię środowiska, Mechanikę i budowę maszyn, Technologię chemiczną oraz Ekonomię.

Jest wiele powodów, aby wybrać studia właśnie w płockim kampusie Politechniki Warszawskiej. Dla jednych będzie to możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzyskania dyplomu najlepszej uczelni technicznej w Polsce, dla innych atrakcyjne stypendia, dla jeszcze innych dogodna lokalizacja (nie ma konieczności dojeżdżania do Warszawy), czy po prostu względy ekonomiczne.
Niezależnie od powyższych, warto rozważyć studia na PW w Płocku, ponieważ perspektywy kariery zawodowej po tej uczelni są bardzo ciekawe. W zależności od wybranego kierunku absolwenci politechniki znajdują zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Lista stanowisk zajmowanych przez nich jest długa i wraz z rozwojem technologii cały czas też się rozwija. Przykładowo studenci kierunku Mechanika i budowa maszyn, oprócz klasycznych kompetencji mechanicznych, zdobywają też wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania odnawialnych źródeł energii, a w szczególności systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła.
Absolwenci (a nawet często jeszcze studenci) pracują w różnych branżach, np. w firmach o różnych profilach jako technologowie, kierownicy produkcji, specjaliści, projektanci, laboranci, ale również inżynierowie budowy, naukowcy, przedsiębiorcy, analitycy, konsultanci, nauczyciele czy urzędnicy.
Studia na politechnice pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności, dzięki czemu jej absolwenci są wysoko cenieni na rynku pracy, co stanowi jeden z największych atutów Politechniki Warszawskiej.
 
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej Uczelni, poszczególnych kierunkach studiów, perspektywach zawodowych czy zasadach rekrutacji, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie Uczelni www.pw.plock.pl

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE