Reklama

Osuszanie budynków

Opublikowano:
Autor:

Osuszanie budynków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Iniekcja murów to najpopularniejsza metoda zaizolowanie wtórnego fundamentów. Jest to metoda dość skuteczna, która pozwala doprowadzić budek do stanu używalności. Można ją zastosować w większości przypadków, jednak w niektórych budynkach jest to niemożliwe. Prace powinno zlecać się profesjonalnym firmom, gdyż taka ingerencja w budynek wymaga wysokich kwalifikacji.

Iniekcja murów to najpopularniejsza metoda zaizolowanie wtórnego fundamentów. Jest to metoda dość skuteczna, która pozwala doprowadzić budek do stanu używalności. Można ją zastosować w większości przypadków, jednak w niektórych budynkach jest to niemożliwe. Prace powinno zlecać się profesjonalnym firmom, gdyż taka ingerencja w budynek wymaga wysokich kwalifikacji.

Czy osuszenie murów jest możliwe

Trzeba rozpocząć od tego, że proces osuszania murów jest dość skomplikowany i nie zawsze będzie możliwy do przeprowadzenia. To czy jest to możliwe do zrobienia, zależy od stanu murów, budulca i stopnia zawilgotnienia. W większości wypadków można zastosować iniekcję murów, która będzie skuteczna, a tego rodzaju izolacje w Warszawie oraz innych dużych miastach, oferowane są przez szereg doświadczonych ekip, jednak ostatecznie zawsze należy zdać się na opinię doświadczonych fachowców.

Jednym z czynników wpływających na poziom zawilgocenia jest to, z jakich materiałów wykonano mur. A konkretniej zależy to od poziomu jego higroskopijności, czyli tego jak łatwo chłonie on wodę. Każdy materiał ma te właściwości nieco inne, a niekiedy różnice są dość duże. Na tyle duże, że zdecydowanie wpływają na przebieg prac związanych z iniekcją murów i osuszaniem.

Przed podjęciem się analizy, czy warto izolować fundamenty, należy zastanowić się czy jest to faktyczna przyczyna zawilgocenia muru. Niekiedy okazuje się, że rzeczywista przyczyna leży gdzie indziej, przez co prace remontowe są bezcelowe.

Kolejnym czynnikiem jest stan zachowania muru. W nowszych budynkach, na ogół nie ma z tym problemu, jednak starsze domy, budowane jeszcze w poprzedniej epoce, gdy brakowało dobrej jakości produktów budowlanych, mogą być na tyle zniszczone, że przeprowadzenie iniekcji poziomej będzie mijało się z celem lub okaże się wręcz niemożliwe. Zawsze podlega to ocenie kierownika odpowiedzialnego za przebieg prac. Podejmuje on decyzję na podstawie przeprowadzonych odwiertów oraz dokładnych oględzin budynku. Na tym etapie również dokonywana jest analiza pod kątem tego, jakich substancji i technik należy użyć to przeprowadzenia iniekcji poziomej.

Technika iniekcji krystalicznej

Iniekcja muru z wykorzystaniem techniki iniekcji krystalicznej jest bardzo skuteczną metodą. Polega ona na zrobieniu szeregu odwiertów, do których potem wprowadza się specjalne substancje. Dobór odpowiednich preparatów jest kluczowym momentem całej operacji. Popełnienie błędu w tym miejscu może grozić tym, że mury zostaną niedokładnie zaizolowane, przez co będą nadal, miejscowo ciągnąć wodę.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju substancji służących do przeprowadzania iniekcji murów. Czynnikiem odpowiadającym za ich skuteczność jest fakt, że są to substancje, które nie rozpuszczają się w wodzie. Dzięki temu, gdy zostaną wprowadzone do murów, blokują kapilary, którymi wilgoć przedostaje się do wyższych warstw ściany.

Gdy substancja zostanie dobrze dobrana, a liczba odwiertów oraz sposób ich zrobienia jest poprawny, taka izolacja chroni fundamenty na długie lata. Niekiedy zdarza się sytuacja, że trzeba poprawiać pracę i uzupełniać odwierty dodatkową ilością substancji wypełniającej.

Generalnie jednak, gdy do zrobienia izolacji w Warszawie zatrudni się profesjonalną firmę, można być spokojnym o to, że mury pozostaną suche przez wiele lat. Decydując się na iniekcję poziomą nie należy oszczędzać na materiałach, gdyż to od nich zależy trwałość efektów pracy. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dana ekipa ma odpowiednie doświadczenie, gdyż tego prace związane z tego rodzaju izolacjami są dość skomplikowaną pracą, przy której można popełnić wiele błędów. Fachowcy jednak, z pewnością zrobią to skutecznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE