Reklama

Oszustwa "na wnuczka" wciąż "na czasie". Seniorzy stracili oszczędności życia

Opublikowano:
Autor:

Oszustwa "na wnuczka" wciąż "na czasie". Seniorzy stracili oszczędności życia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oszustwa metodą "na wnuczka" nie wychodzą z łask złodziei szalbierzy. Tylko wczoraj dwóch mężczyzn straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja się z apelem o wzmożenie czujności i ostrożności w kontaktach z fałszywymi krewnymi.

Oszustwa metodą "na wnuczka" nie wychodzą z łask złodziei szalbierzy. Tylko wczoraj dwóch mężczyzn straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja się z apelem o wzmożenie czujności i ostrożności w kontaktach z fałszywymi krewnymi.

Wczoraj ofiara oszustów padło dwóch seniorów: z Płocka oraz Radomia.Mężczyźni przekazali fałszywym krewnym oszczędności swojego życia.

Mechanizm oszustwa jest bardzo podobny: na telefon stacjonarny seniora dzwoni wnuczek lub syn informując, że spowodował wypadek drogowy i potrzebuje szybkiej pożyczki na „załatwienie sprawy". Taką informację może również przekazać oszust podający się za funkcjonariusza policji lub innych służb. Po krótkim czasie do domu ofiary przychodzi „kurier", któremu senior przekazuje pieniądze i ślad po nim zanika.

Apelujemy i przypominamy, że:
- zawsze kierujmy się zasadą " ograniczonego zaufania",
- skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki,
- ostrzegajmy seniorów i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach,
- pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję,
- przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy - natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE