Reklama

Pamiętaj o nich, mogą uratować Ci życie!

Opublikowano:
Autor:

Pamiętaj o nich, mogą uratować Ci życie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana czasu na zimowy wiążę się z tym, że za oknem robi się ciemno jeszcze przed późnymi godzinami. Aby zachować bezpieczeństwo, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym powinien pamiętać o odblasku, który powinien być umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Zmiana czasu na zimowy wiążę się z tym, że za oknem robi się ciemno jeszcze przed późnymi godzinami. Aby zachować bezpieczeństwo, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym powinien pamiętać o odblasku, który powinien być umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Warto pamiętać, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów, natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Dzięki tym dodatkowym metrom, kierowcy mogą już wcześniej zauważyć pieszego, spokojnie wyhamować i bezpiecznie go ominąć.

Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi właśnie w miesiącach jesiennych na nieoświetlonych drogach, gdzie nie ma pobocza i pieszy musi poruszać się po drodze. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Policjanci apelują, aby piesi pamiętali o odblaskach i podkreślają, że bardzo ważne jest ich umieszczenie: zaleca się je umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE