Reklama

Pamiętają o bohaterach. Pomnik poległych doczeka się remontu

Opublikowano:
Autor:

Pamiętają o bohaterach. Pomnik poległych doczeka się remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomnik nieznanego żołnierza w Luszynie będzie jak nowy. Środki na ten cel przekazał gminie Pacyna wojewoda mazowiecki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, grób zostanie zmodernizowany do połowy października.

Pomnik nieznanego żołnierza w Luszynie będzie jak nowy. Środki na ten cel przekazał gminie Pacyna wojewoda mazowiecki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, grób zostanie zmodernizowany do połowy października.

Pomnik w Luszynie to zbiorowa mogiła ok. 300 żołnierzy, którzy zginęli w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku na drodze Luszyn - Podczachy. Gmina Pacyna już kilka lat temu rozpoczęła jego renowację, jednak wówczas pieniądze przekazane przez wojewodę wystarczyły jedynie na zrobienie krzyży, polbrukowego chodnika, obraz godła z tabliczką okolicznościową i ogrodzenie terenu pomnika.

Tym razem wojewoda mazowiecki przekazał gminie na ten cel 16 tys. zł.. Dzięki tym funduszom odnowiony zostać ma betonowy cokół z kamiennym obeliskiem. Zaplanowano również oczyszczenie i pomalowanie ogrodzenia, a także pozbycie się zachwaszczenia. Niedawno do kasy gminy trafiły środki z umowy podpisanej na początku tego roku z wojewodą, dlatego też rozpisano przetarg na wykonanie tego zadania. gmina wymaga od wykonawcy co najmniej 36 miesięcznej gwarancji.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE