Reklama

Patriotyczne akcenty Koncertu Chopinowskiego w Sannikach

Opublikowano:
Autor:

Patriotyczne akcenty Koncertu Chopinowskiego w Sannikach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Diana Ostrolutskaya i Maciej Robakiewicz byli gwiazdami kwietniowego Koncertu Chopinowskiego w Sannikach. Po zakończeniu ich występu odbył się wernisaż wystawy „Cena wolności”.

Diana Ostrolutskaya i Maciej Robakiewicz byli gwiazdami kwietniowego Koncertu Chopinowskiego w Sannikach. Po zakończeniu ich występu odbył się wernisaż wystawy „Cena wolności”.

Ukraińska pianistka Diana Ostrolutskaya pochwalić się może niepowtarzalnym stylem. Gra bardzo ekspresyjnie, mocno uderzając w klawiaturę. Gdy siedzi przy fortepianie, wręcz zatraca się w wykonywanej przez siebie muzyce. Tak było również w Sannikach, gdzie zagrała Walca As-dur, Fantaisie-Impromptu cis-moll i Sonatę b-moll Fryderyka Chopina, Marzenia miłosne Ferenca Liszta, Allegro h-moll Roberta Schumanna oraz Taniec węgierski Johannesa Brahmsa.
Towarzyszący pianistce Maciej Robakiewicz recytował wiersze naszych wieszczów – Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida. Artyści nagrodzeni zostali długotrwałymi owacjami na stojąco.
Wystawę „Cena wolności” przygotowali artyści z kręgu grupy ROTA i Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków – Łukasz Pęksa, Wojciech Noworyta, Jan Rylke, Larysa Jaromska, Danuta Suchowera i Marek Jaworski oraz niezrzeszeni Teresa Pastuszka-Kowalska i Dariusz Kowalski. Ich obrazy i rzeźby swoją tematyką nawiązują do idei walki o niepodległość. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE