Reklama

Patriotycznie w MCK. Kołakowski zagrał dla Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Patriotycznie w MCK. Kołakowski zagrał dla Żołnierzy Wyklętych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotnie popołudnie na deskach Miejskiego Centrum Kultury wystąpił polski działacz opozycyjny w okresie PRL, pieśniarz, poeta, pedagog, publicysta i nauczyciel akademicki w jednej osobie, czyli Andrzej Kołakowski. Koncert stanowił hołd dla Żołnierzy Wyklętych, których dzień obchodziliśmy 1 marca.

W sobotnie popołudnie na deskach Miejskiego Centrum Kultury wystąpił polski działacz opozycyjny w okresie PRL, pieśniarz, poeta, pedagog, publicysta i nauczyciel akademicki w jednej osobie, czyli Andrzej Kołakowski. Koncert stanowił hołd dla Żołnierzy Wyklętych, których dzień obchodziliśmy 1 marca.

Pieśniarz od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Obecnie artysta daje koncerty w Polsce i za granicą. Inspiracją twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy nie przemijające takie jak wiara, nadzieja i miłość. Gości powitał burmistrz Paweł Kalinowski.

W czasie występu Kołakowski śpiewał o powstańcach styczniowych i Akowcach. Muzyk wyraził radość z faktu, że teraz możemy świętować Narodowy Dzień Pamięci i uczcić tych, którzy poświęcili swoje życia dla słusznej sprawy. Przed każdym utworem muzycznym wprowadzał historię o bohaterach tamtych czasów.

Do Gostynina pieśniarz przyjechał z małżonką Anną Kołakowską. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Prezentacje sylwetek i postaw Żołnierzy Wyklętych".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE