Reklama

Patriotyczny konkurs recytatorski w Zwoleniu

Opublikowano:
Autor:

Patriotyczny konkurs recytatorski w Zwoleniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wydarzenie odbywa się nie bez przyczyny w listopadzie, ponieważ to właśnie w tym miesiącu Polacy świętują Odzyskanie Niepodległości.

W ubiegłym tygodniu po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wydarzenie odbywa się nie bez przyczyny w listopadzie, ponieważ to właśnie w tym miesiącu Polacy świętują Odzyskanie Niepodległości.

Konkurs ma na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie wartości narodowej kultury oraz rozwijanie recytatorskie i aktorskie uzdolnień dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie  ze wszystkich szkół z terenu gminy Gostynin. Uczniowie, którzy przeszli eliminacje w swoich szkołach, zaprezentowali przygotowane utwory przed swymi rówieśnikami i jury. Uczniowie zostali poddani ocenie jury w składzie: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie  Katarzyna Leśniewska, emerytowana nauczyciela szkoły w Zwoleniu Barbara Gierula oraz gostynińska poetka Zenona Radzka.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie: 

Wiktoria Krajewska ze szkoły w Lucieniu i Oskar Rowińska ze szkoły w Emilianowie, zostali nagrodzeni ex aequo I miejscem

II miejsce – Oliwier Myszkowski ze szkoły w Sokołowie oraz ex aequo Michał Pasikowski ze szkoły w Sierakówku

III miejsce – Oskar Kućba ze szkoły w Solcu  i Bartosz Laskowski ze szkoły w Zwoleniu

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE