Reklama

Paweł Pilichowicz szybszy od Ryszarda Wolbacha. Płyta już za tydzień w sklepach

Opublikowano:
Autor:

Paweł Pilichowicz szybszy od Ryszarda Wolbacha. Płyta już za tydzień w sklepach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy lata przed swoimi czterdziestymi urodzinami na rynku muzycznym debiutuje Paweł Pilichowicz. Już w piątek 20 kwietnia w salonach Empiku, na empik.com, w dobrych sklepach muzycznych, w serwisach Tidal i Spotify oraz na stronie wytwórni muzycznej www.soliton.pl pojawi się się jego płyta „Życia szczegół”.

Trzy lata przed swoimi czterdziestymi urodzinami na rynku muzycznym debiutuje Paweł Pilichowicz. Już w piątek 20 kwietnia w salonach Empiku, na empik.com, w dobrych sklepach muzycznych, w serwisach Tidal i Spotify oraz na stronie wytwórni muzycznej www.soliton.pl pojawi się się jego płyta „Życia szczegół”.

Paweł Pilichowicz to lider Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej w Płocku; dyplomowany nauczyciel muzyki z 14-letnim stażem; założyciel, dyrygent i pedagog śpiewu chóru „Solec” (wielokrotne sukcesy na konkursach ogólnopolskich, płyta nagrana w 2013 roku); aranżer piosenek ludowych; edukator muzyki Wydawnictwa MAC; konsultant do spraw wprowadzenia nowej podstawy programowej ogólnego nauczania muzyki. Jest organizatorem licznych konkursów i koncertów. 
Śpiewa w chórze Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Vox Singers, w którym występuje również jako solista (śpiewał w duetach z Grażyną Łobaszewską i Alicją Majewską). Od 2001 roku wraz z Vox Singers brał udział w festiwalach i konkursach chóralnych na świecie (Włochy, Czechy, Turcja, Chorwacja, Grecja, Bułgaria, Austria,Ukraina, Chiny, USA, Łotwa, Japonia); wszędzie odnosząc znaczące sukcesy. Wraz z chórem brał udział w nagraniu dwóch płyt: „Jaki Piękny Świat” (2013 r.) oraz „Magia Świąt” (2014 r.). „Życia szczegół” to solowy debiut Pawła Pilichowicza.

– Jako dojrzały facet chciałem nagrać płytę przemyślaną pod każdym względem. Bardzo zależało mi, by śpiewane przeze mnie piosenki miały dobrą warstwę tekstową, dlatego wszystkie teksty napisał dla mnie wspaniały poeta Krzysztof Cezary Buszman – opowiada Paweł Pilichowicz. – Nie chciałem jednak, aby to wydawnictwo było zaszufladkowane jako poezja śpiewana. Dlatego w gronie kompozytorów moich piosenek są ludzie o bardzo szerokim wachlarzu  muzycznej wrażliwości, posługujący się  różną stylistyką muzyczną.

Pod względem muzycznym „Życia szczegół” jest bardzo eklektyczny. Ale to właśnie jego atut, bo dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest pop, rock, jazz, poezja śpiewana. Muzycy i kompozytorzy, których Paweł Pilichowicz zaprosił do współpracy przy nagrywaniu swego solowego albumu, to jego „starzy” znajomi. Jest wśród nich Ryszard Wolbach, doskonale znany jako wokalista zespołów Babsztyl i Harlem, który swój pierwszy solowy album nagrał po pięćdziesiątce. 
Nie bez znaczenia dla muzycznego rozwoju Pawła Pilichowicza jest jego wieloletnia współpraca z chórem Vox Singers. Śpiewa z nim od wielu lat zarówno jako chórzysta jak i jako solista.

– „Życia szczegół” to swoisty zapis muzycznej przyjaźni z członkami chóru. Piosenki napisali dyrygent chóru Robert Majewski i jego pianista Maciej Bieniek. W chórkach zaśpiewało kilkoro członków Vox Singers – mówi Paweł Pilichowicz. – Nagranie płyty, miks i mastering to też robota kolegów z chóru: Tomka Sarniaka i Mateusza Szulborskiego, którzy pracują we własnym studiu nagrań „Garaż Studio.

Płyta zyskała niepowtarzalny charakter dzięki starannemu doborowi zaproszonych do jej nagrywania 26 muzyków, wśród których znaleźli się między innymi Piotr Kelm (skrzypce, muzyk Płockiej Orkiestry Symfonicznej), Sebastian Feliciak (saksofon, na co dzień grający w zespole Ewy Błaszczyk i zespole the Jobers), Andrzej Zielak (kontrabas, współpracujący min. z Moniką Borzym), Krzysztof Misiak (jeden z najlepszych polskich gitarzystów) oraz Michał Bartosiak, Tomasz „Dziadek” Nowakowski, Jarosław Nyckowski i Mateusz Szulborski (gitary), Dariusz Petera i Tomasz Sarniak (instrumenty klawiszowe), Marek „Magneto” Jończyk, Łukasz „Bolo” Tomczak, Paweł „Zało” Załęski (perkusja), Grzegorz „Gumiś” Leliński, Dariusz Świtalski  (gitary basowe) Michał Borowski, Piotr Jędraszczak (saksofony), Piotr Krzemiński (trąbka).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE